Anasayfa » FETÖ siyasi parti sorgulaması yapmış
FETÖ'de Bugün

FETÖ siyasi parti sorgulaması yapmış

Adana’da FETÖ soruşturması kapsamında hakkında “silahlı terör örgütüne üye olmak” suçundan dava açılan eski öğretmen tutuksuz sanık H.K’nin yargılanmasına devam edildi.

11. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya tutuksuz sanık H.K. ile avukatı katıldı.

Mahkemede savunma yapan sanık H.K. etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanmak istediğini ve örgüte ait dershanede 11 ay müdürlük yaptığını ifade etti.

Fizik öğretmeni M.S’nin Adana’da örgüte ait tüm dershanelerden sorumlu olduğunu belirten sanık H.K. şunları kaydetti:

“Adana’da Barajyolu Işık Dershanesi’nde bir toplantı yapılmıştı. Ekrem Dumanlı’nın da katıldığı bu toplantıda dershanelerin kapatılmaması için tweetler atılması gerektiği ve kesinlikle AK Parti’ye oy verilmemesi yönünde telkinlerde bulunuldu. Hatta seçimlerde HDP’ye dahi oy verebileceğimizi söylediler. Ancak 1 Kasım seçimleri sonrası iktidara gelen AK Parti’nin oy oranı yüksek bulundu. Bunun üzerine örgüte ait kurumlarda çalışan öğretmenlerin siyasi parti üyelikleri sorgulandı.”

H.K. ifadesinde FETÖ dershanesinde öğretmenlerin toplanarak parti üyeliklerinin internet üzerinden örgüt üyeleri tarafından sorgulandığını öne sürdü.

Cumhuriyet savcısı sanığın etkin pişmanlık hükümlerinden yararlandırılması yönünde görüş bildirdi.

Mahkeme heyeti de sanık H.K’ye etkin pişmanlık hükümleri kapsamında 1 yıl 6 ay 22 gün hapis cezası vererek hükmün açıklanmasının geriye bırakılmasını kararlaştırdı.

Kaynak: AA

Kategoriler