Anasayfa » FETÖ sapıklığını örtmek için 450 bin dolar tazminat ödeyecek
FETÖ'de Bugün

FETÖ sapıklığını örtmek için 450 bin dolar tazminat ödeyecek

Geçtiğimiz sene Türk nüfusunun ABD’de en çok yaşadığı eyalet New Jersey’nin Paterson şehrinde FETÖ’nün sözleşmeli okulunda taciz skandalı yaşanmıştı.

Forum Usa’nın haberine göre asıl adı Doğan Necimoğlu olan ve Danny Necimo takma adını kullanan FETÖ’cü, okul çalışanlarını defalarca taciz etti. New Jersey Yüksek Mahkemesi’ne sunulan belgelere göre Paterson Arts and Science Charter School’un müdürü taciz ile yargılandı.

The Paterson Times’ın haberine göre FETÖ’nun sözleşmeli okulu The Paterson Arts and Science eski müdürü Danny Necimo’ya açılan cinsel taciz davası için 450.000 dolar ödedi.

Necimo, Grand Street’teki Paterson Sanat ve Bilim Charter Okulu’nda resepsiyonist olarak çalışan Jenny Ramos’a cinsel tacizde bulunduğu ve cinsel saldırıya uğramasıyla dava açıldı.

Paterson Arts and Science Charter School 16 Mayıs 2019’da gerçekleşen olayı FETÖ’cü okulun Mütevelli Heyeti oyladı.

Mütevelli Heyeti tacizi kabul etti

Kayıtlara göre heyette bulunan Juan lnfante, Nilda Pardo, Jennifer Yashiro, David Yurt ve Zvonko Veskov uzlaştı ve herkes tacizciyi suçlu buldu.

FETÖ okulunun müdürü J.R. isimli kadına “Büyük göğüslü kadınları severim.” dedi.

Okul müdürünün sicili kabarık. Başka bir olayda ise okul müdürünün Şubat 2017’de bir kadının kalçalarını okşadı. Mayıs 2017’de başka bir kadını konferans odasına çağırdı kadına saldırdı.

3 ayrı ödeme yapıldı

Paterson Arts and Science Sözleşmeli Okulu ilk önce tacize uğrayan kadın çalışanı daha sonra FETÖ’cü tacizci müdürü kovmuştu.

Uzlaşma anlaşmasına göre ne okul ne tacizci müdür iddiaları yalanlamadı ilk olarak 203,808 daha sonra 236.192 dolar ve son olarak 10 bin dolarlık çek ile ödeme yaptı.

Necimo hakkındaki ikinci taciz davası devam ediyor

Müdürlük yaptığı okulun çatı kuruluşu olan “iLearn Akademi” isimli eğitim kurumunda 2014’ten beri çeşitli görevlerde bulunduğu öğrenilen Danny Necimo hakkında Mayıs 2019’da ikinci bir cinsel taciz davası açılmıştı.

Necimo ile aynı okulda fen bilimleri öğretmeni olarak çalışmış B.B’nin, eski okul müdürü hakkında kendisine defalarca cinsel tacizde bulunduğu gerekçesiyle 14 Mayıs’ta mahkemeye başvurduğu kamuya açık mahkeme kayıtlarında yer almıştı.

Mahkemeye sunulan dilekçede, B.B’nin, bir ders saati öncesinde hazırlık yaptığı sırada Necimo’nun sınıfına girip kapıyı kapattığı ve masasına müstehcen hareketlerle oturarak, “kendisine striptizci arkadaşı olup olmadığını ve kendisinin de striptizci olup olmadığını sorduğu” şeklinde bilgilere yer verilmişti.

Dilekçenin detaylarında, okul müdürünün fen bilgisi öğretmenini farklı zaman ve mekanlarda taciz etmeye devam ettiği ve B.B’nin Necimo’nun sürekli cinsel taciz ve istenmeyen hareketleri nedeniyle 23 Haziran 2017’de istifa etmek zorunda kaldığı belirtilmişti.

Kamuya açık kaynaklarda, Danny Necimo’nun Paterson Bilgi ve Teknoloji Sözleşmeli Okuluna 1 Ağustos 2015’te yıllık 91 bin dolar maaşla okul müdürü olarak başladığı, yine aynı okulda çalışan Semra Necimoğlu ile evli olduğu ifade edildi.

New Jersey’deki Türklerin yoğunlukla yaşadığı Paterson’ın merkezinde bulunan ve birçok Türk öğrencisi olan FETÖ’nün sözleşmeli eğitim kurumu Paterson Sanat ve Bilim Sözleşmeli Okulunda, anaokulundan 8’inci sınıfa kadar eğitim veriliyor.

Kaynak: Forum Usa

 

 

Etiketler

Kategoriler