Anasayfa » FETÖ ‘Roberto Carlos’ ismiyle bile gazete aboneliği yapmış
FETÖ'de Bugün

FETÖ ‘Roberto Carlos’ ismiyle bile gazete aboneliği yapmış

Gaziantep 7. Ağır Ceza Mahkemesi’nde FETÖ soruşturması kapsamında “silahlı terör örgütüne üye olmak” suçundan yargılanan eski Astsubay Ö.B, itirafçı oldu.

FETÖ’nün asker yapılanmasında en alttaki askerlerin “öğrenci” olduğunu ve hiyerarşinin, “öğretmen, müdür yardımcısı, müdür, genel müdür” gibi devam ettiğini anlatan Ö.B, şunları aktardı:

Ö.B, askeri liselere gidecek öğrencilerle 7. sınıftan itibaren ilgilenilmeye başlandığını vurgulayarak “Öğrencilere kan testi, hatta IQ testi yapılırdı. Seviyesi yetersiz olan öğrenciler gruptan çıkarılırdı. Her grup 3-4 kişiden oluşurdu. Dini sohbetler yapılırdı, Peygamber Efendimiz’in hayatı ve sahabeler ile Saidi Nursi anlatıldıktan sonra sıra Fetullah Gülen’e gelirdi. Öğrenci abileri sohbetleri çocuk psikolojisi uzmanı gibi yapıyordu. Burada çocukların farkında olmayacağı şekilde bilinçaltına örgüt düsturları yerleştiriliyordu.”

“Roberto Carlos’ isminde bile gazete aboneliği vardı”

Örgütte kod isimlerin çok yaygın kullanıldığını, hatta “Roberto Carlos” isminde bile gazete aboneliği olduğunu anlatan Ö.B, “Bölge imamı ‘Trafik polisleri beni hiç durdurmuyorlar çünkü camın önünde sürekli Zaman gazetesi bulunduruyorum. Gazeteyi gören polisler beni hiç durdurmuyorlar. Emniyet mensuplarının yüzde 80’ine yakını bizden.’ diyordu.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: AA

Kategoriler