Anasayfa » FETÖ renk körüne bile subaylık sınavını kazandırmış
FETÖ'de Bugün

FETÖ renk körüne bile subaylık sınavını kazandırmış

Gaziantep’teki FETÖ soruşturmasında etkin pişmanlıktan yararlanan eski üsteğmen K.B. ifadesinde, renk körü olmasına ve sorulara yanlış cevap vermesine rağmen subaylık sınavını kazandığını anlattı.

Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığınca, FETÖ/PDY’nin “mahrem asker yapılanması”na yönelik soruşturma kapsamında, iki eski subayla birlikte hakkında dava açılan ve etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanmayı talep eden eski üsteğmen K.B, örgüt hakkında bilgiler verdi.

Mezun olduktan sonra memleketi Adıyaman’a döndüğünü, bir süre sonra da Ankara’da bulunan örgütün mezun sorumlusu “Ali” isimli kişinin kendisini aradığını belirten K.B, şunları anlattı:

“Ali beni arayarak, ‘Elinde lisans mezunu bulunmadığını, bu nedenle bana iş bulma konusunda yardımcı olacağını’ söyledi. Bu görüşmeden kısa süre sonra da Adıyaman’a geldi. Bana asker, polis olarak ya da diğer devlet kurumlarının birisinde iş bulabileceğini söyledi. Ben de kendisine renk körü olduğumu söyledim. Bana ‘bunun bir sorun olmayacağını, kendisinin halledeceğini’ söyledi. Benden ders çalışmamı, kendimi geliştirmemi istedi ve tekrar Ankara’ya gitti.”

K.B, bu görüşmeden yaklaşık bir ay sonra Ankara’da FETÖ’ye ait bir eve yerleştirildiğini kaydederek, “Bu evde hakimlik savcılık, askeri okullar ve polislik sınavlarına hazırlanan 3-4 kişi vardı. Bu ev normal cemaat evi değildi, tamamen üniversitelerden mezun olmuş kişilerin toplandığı, ders çalıştığı, kimsenin birbiriyle fazla konuşmadığı bir evdi.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: AA

Kategoriler