Anasayfa » FETÖ-PKK kaos planı devrede
FETÖ'de Bugün

FETÖ-PKK kaos planı devrede

15 Temmuz darbe girişiminde halkın kendini tankların önüne siper etmesiyle amacına ulaşamayan FETÖ şimdi terör örgütü PKK’yı kullanarak ikinci kaos planını devreye soktu.  Terör örgütü PKK’nın Kayseri’deki bombalı saldırısı sonrası karanlık eller devreye girdi. Başta FETÖ olmak üzere Türkiye üzerinde kirli operasyon yapan örgütler Kürt-Türk, Alevi-Sünni çatışması çıkartmak için harekete geçti. FETÖ üyeleri kendilerini ‘milliyetçi’ ve ‘HDP’li’ gibi gösteren sahte hesaplardan iç savaş kışkırtıcılığına başladı. İstihbarat ve siber suçlar polisi hemen sosyal medyadaki hesapları takibe aldı. Yapılan tespitlerde hesapların FETÖ ve PKK yandaşları tarafından kullanıldığı saptandı.

Sosyal medya hesaplarından yapılan çağrıya sağduyulu  vatandaşlar yine sosyal medya üzerinden ‘#provokasyonagelme’ ‘#oyunagelme’ ‘#Kürt-Türkkardeştir’ gibi sloganlarla bu kişilere karşı çağrı yaptı. Bu Hashtag’ler twitterda TT oldu. Kartal’da HDP binası önüne giden göstericiler slogan atarken, içeriye giren 4 kişi binaya zarar verdi. Eylemlerin HDP’ye tepkiye dönüştüğü bir diğer adres ise Bayrampaşa oldu.

Göstericilerden bazıları HDP İlçe Teşkilat Binası’nın camına taş attı. Polisi hareke Beylikdüzü’nde yaşandı. 4 kişi bir iş merkezinde bulunan HDP ilçe merkezine girerek yangın çıkardı. Yangında gaz sıkışması sonucu patlama meydana geldi. Olayda bir baş komiser ve binanın güvenlik görevlisi hafif şekilde yaralandı. Olaylarda 8 kişi gözaltına alındı.

Terör örgütü PKK’nın en büyük destekçisi Almanya’da yayın yapan Deutsche Welle (DW) Kayseri’deki patlamayı Türkiye’de iç savaş varmış gibi duyurdu. Her fırsatta terör örgütü PKK’ya açıkça destek veren Almanya’yanın hükümete yakın yayın kuruluşu DW önceki gün Kayseri’de terör örgütünün kahpe saldırısında 14 askerimizin şehit olduğu patlamayla ilgili haddini aşan bir algı operasyonuna imza attı. Eski adı Almanya’nın Sesi olan Deutsche Welle (DW) haber kuruluşu, Kayseri’deki patlamayı okuyucularına “Suriye iç savaşı Türkiye’ye sıçramış durumda” diye paylaşıp adeta PKK’nın propagandasını yaptı.

Kaynak: Akşam

Kategoriler