Anasayfa » FETÖ operasyonu: 18 gözaltı
FETÖ'de Bugün

FETÖ operasyonu: 18 gözaltı

FETÖ’ye Van merkezli düzenlenen eş zamanlı operasyonda 14’ü muvazzaf olmak üzere 18 şüpheli gözaltına alındı.

Van Cumhuriyet Başsavcılığı talimatıyla Van Emniyeti KOM Şube Müdürlüğü ekiplerince FETÖ’nün TSK yapılanmasına yönelik operasyon düzenlendi. Operasyon kapsamında aralarında rütbelilerin de bulunduğu 18 şüpheli gözaltına alındı.

Van Cumhuriyet Başsavcılığınca TSK ve Jandarma içerisinde mahrem imamlar tarafından Ardışık Arama/Kripto Şifreleme yöntemleri ile aranan ve haklarında bilgi/belge bulunan 5 Muvazzaf Subay, 9 Muvazzaf Astsubay, 1 Emekli Astbusay, 1 Emekli Uzman Erbaş, 1 istifa Astsubay ile 1 KHK İhraç Subay olmak üzere toplam 18 örgüt üyesi şüpheliye yönelik gözaltı talimatı verildi.

Van Emniyeti Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince, bugün Van Merkezli İstanbul, Ankara, İzmir, Malatya, Isparta, Denizli, Aydın, Kırklareli, Mardin illerinde ve K.K.T.C.’de eş zamanlı operasyon düzenlendi. Operasyon kapsamında 18 şüpheli kıskıvrak yakalandı.

Gözaltına alınan örgüt üyesi şüphelilerin Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğündeki işlemlerinin devam ettiği, işlemleri ardından adli makamlara sevk edilecekleri öğrenildi.

Van Emniyetince yapılan açıklamada; “FETÖ’yle mücadele kapsamında hukuk devleti ilkelerine bağlı ve insan haklarına saygılı görev anlayışı çerçevesinde, gerek toplumun tüm katmanlarıyla gerekse terörle mücadele eden diğer kurumlarla koordinasyon ve işbirliği içerisinde halkımızın huzuru, devletimizin selameti için her türlü terör olayını önlemeye yönelik çalışmalarımız kararlıkla sürdürülmekte ve gerekli tüm tedbirler alınmaktadır” denildi.
Kaynak: Sabah

Kategoriler