Anasayfa » Erdoğan’ın Erzurum mitingine FETÖ tuzağı
FETÖ'de Bugün

Erdoğan’ın Erzurum mitingine FETÖ tuzağı

Bayburt’ta FETÖ’nün sözde “emniyet imamı” olduğu öne sürülen tutuklu sanığın yargılanmasına başlandı. Duruşmada tanık olarak ifade veren E.Ö., FETÖ’nün kız çocukları üzerinden yaptığı provokasyonu anlattı.

Kız çocuklarını miting alanına yerleştirdiler

Tanık E.Ö., 21 Mart 2014’te o dönem başbakan olan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Erzurum mitingi olduğunu ve bu mitingde FETÖ mensuplarının miting alanının ön kısımlarına 150-200 civarında kız çocuğunu yerleştirdiğini belirterek şunları söyledi: “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan konuşmaya başladı. Konuşmasında Fetullah Gülen’le ilgili sözlerini söylemeye başlayınca bunlar protesto maksatlı olarak bu kızları miting alanının dışına çekmeye başladılar. Biz de komşularımızla birlikte miting alanının arka kısımlarındaydık. Bunlar yine miting alanının arka tarafında Samanyolu TV, Cihan Haber Ajansı gibi kendi basın kuruluşlarını konuşlandırmış bekliyorlardı. Erzurum halkının Sayın Cumhurbaşkanımızı istemediği algısını oluşturmaya çalıştılar. Mitingden çıkan bu kişiler de kameralara beyanat veriyordu.

Cihan Haber Ajansı haberi servis etti

Başbakan Erdoğan Rize mitinginden sonra Erzurum’a hava yoluyla geldi. Partisi tarafından İstasyon Meydanı’nda düzenlenen mitingde konuşan Başbakan, Gülen’e yüklenince alandaki binlerce kişi miting alanını terk etti. Bu sırada bazı partililer, protestoyu görüntüleyen basın mensubunu linç etmek istedi. Erzurumlular, Başbakan’ın Gülen’e yönelik sözlerini yakışıksız ve çirkin bulduğunu belirterek “Hocaefendi’nin memleketinde, hocamıza laf söyletmeyiz.” dediler.

Kaynak: Milliyet

Kategoriler