Anasayfa » FETÖ kumpası mağduru Murat Eren beraat etti
FETÖ'de Bugün

FETÖ kumpası mağduru Murat Eren beraat etti

FETÖ kumpasıyla TSK’dan ihraç edilen ve yaklaşık 10 yıl tutuklu kalan Özel Kuvvetler pilotu Yüzbaşı Murat Eren, beraat etti.

Murat Eren, 2006 yılında Türk Silahlı Kuvvetlerine karşı yapılan ilk kumpas davalarından “Atabeyler” tertibiyle tutuklanmış, Türk Siyahlı Kuvvetlerinden ilişiği de kesilmişti. Eren, geçen yıl tahliye olana kadar cezaevindeki tek FETÖ mağduru subaydı.

“Kırgın değilim, devlete küsülmez”

Eren, 17 Ağustos 2016’da cezaevinden tahliye olurken bir gazetecinin “Silahlı kuvvetleri dönecek misiniz?” sorusuna, “Vatansever, Atatürkçü ve devletçi bireyler olarak yetiştirildik. Uzun süre ara verdim ama inanıyorum ki çok iyi pilotlar yetiştirebilecek yetim devam ediyordur. Gönlüm bir an önce uçuşa dönmeyi ister. Silahlı Kuvvetlere çağırırlarsa ‘hayır’ diyemem herhalde. Kırgın değilim, devlete küsülmez. İçimde o üniforma aşkı hiç sönmedi benim. Ben hep subay kimliğimi taşıdım, Atatürk’ün askeriyim.” ifadelerini kulanmıştı.

“FETÖ’nün yaptığını ilk etapta fark ettim”

Murat Eren, 15 Temmuz darbe girişimi hakkında da açıklamalarda bulunarak “İşin aslı, bunu Fetullah Gülen’in ekibinin yaptığını ilk etapta fark ettim. Kıyafetimi giydim, herhangi bir gelişme olursa direk kaçacaktım buradan ve mücadeleye dışarıda devam edecektim. Bunu telefonla birkaç arkadaşımıza da söyledim. Teyakkuzda bekliyordum burada. Bir kafesin içerisindesiniz en kolay bulacakları kişi burada bendim. Bu mücadeleyi dışarıda kanımın son damlasına kadar devam ettirirdim. Öyle bir duygu içerisindeydim, hazır bekliyordum. Kalbi vatan sevgisiyle çarpan hangi görüşte olursa olsun vatandaşı hesaba katmadılar.” demişti.

Kaynak: Sabah

Kategoriler