Anasayfa » FETÖ itirafçısı örgüt içindeki dolandırıcılığı anlattı
FETÖ'de Bugün

FETÖ itirafçısı örgüt içindeki dolandırıcılığı anlattı

feto-itirafcisi-general
FETÖ itirafçısı dolandırıcılık

Örgütün yolsuzluklarını itiraf etti

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’nın (FETÖ/PDY) örgüt içerisindeki dolandırıcılık faaliyetleri biliniyor. Özellikle Atlanta’da FETÖ mensuplarının birbirlerini dolandırmaya başlamaları örgütün çirkin yüzünü gözler önüne sermişti. Bunun yanı sıra Türkiye’de kamudan ihraç edilen KHK’lıların da birbirlerini dolandırdıkları ortaya çıkmıştı. Ege’de FETÖ’nün finans yapılanmasında yer alanların dolandırıcılık yöntemleri deşifre oldu. Etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanarak itirafçı olan bir örgüt mensubu, FETÖ içindeki dolandırıcılık faaliyetlerini ifşa etti. FETÖ itirafçısı, örgütün dini duyguları sömürerek yardım adı altında para topladığını, toplanan paraların ise çeşitli oyunlarla örgüt yöneticilerinin zimmetlerine geçirildiğini anlattı. Örgüt içindeki yolsuzlukları anlatan FETÖ’cü, yürütülen soruşturma kapsamında tutuklandı.

feto-itirafcisi-generaller
FETÖ itirafçısı dolandırıcılık

Gizli himmet taktiği

İsmi belirtilmeyen FETÖ itirafçısı, örgüt içindeki dolandırıcılığı şu ifadelerle anlattı:

“Karşılaştığım hususlardan bir tanesi de kendi aramızda ‘gizli himmet’ dediğimiz olaydır. Sorumlu düzeyde bazı yöneticiler, gelir seviyesi çok yüksek esnaf ve iş adamlarından bizzat giderek elden himmet olarak kullanılmak üzere kayıt dışı, başka bir deyişle kimsenin haberi olmadan para toplarlar ve bu paraları kendi şahıslarına harcarlardı.”

FETÖ itirafçısı, örgüt içinde yolsuzluk yapabilmek için en sık kullanılan yöntemlerden birinin olaya hırsızlık süsü vermek olduğunu söyledi. İtirafçı, şunları kaydetti:

Himmet paralarını topladıktan sonra Tarık’tan aracını emanet isterler. Aracın içerisinde çok yüklü miktarda nakit paranın yanı sıra ayrı bir çantada çek ve diğer evrak bulunuyor. Bir süre geçtikten sonra bu yöneticiler Tarık’ı arayarak yanlarına gelmesini, zor bir durumda olduklarını söylüyor. Tarık yanlarına gittiğinde arabanın arka sağ camının kırıldığını, para çantasının çalındığını görüyor.”

FETÖ itirafçısı dolandırıcılığı fark edenlerin suça ortak olduğunu anlattı

FETÖ’nün örgüte üye olan kişileri benzer yöntemlerle dolandırmaya çalıştığı, dolandırıcılığı fark edenlerin ise suça ortak olduğu da itirafçı ifadelerine yansıdı. FETÖ itirafçısı:

“Tarık,

‘Beni mi yiyeceksiniz? O paranın üçte biri benim, sizin o parayı indirdiğinizi biliyorum’ demiş ve aralarında parayı bölüşmek üzere anlaşmışlar.

Özetle 2 yöneticinin ‘para çalındı’ kılıfıyla zimmetlerine geçirmeye çalıştıkları paraya, olayın aslını anlayan Tarık da ortak oluyor.” dedi.

“Lüks araçlarla toplantıya gelerek bahçeye araçları park ettiler”

FETÖ itirafçısı, örgüt içinde dolandırıcılık faaliyetleri artınca olay sözde örgüt yöneticilerine aktarıldığını söyledi. FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in sağ kolu Yusuf Bekmezci ve örgütün Ege yöneticisi Bekir Baz’ın konu üzerine toplantı kararı aldığını belirten itirafçı:

“Ben Bekir Baz’a;

‘Bak ağabey, müsait bir yerde topla yönetici ve yönetici yardımcılarını ve sen gözlerinle gör altındaki arabaları’ dedim.

‘Tek tek çağır sor bakalım, nasıl almışlar bu arabaları’ diye ekledim.

Bunun üzerine bir toplantı tertip etti. Birçok yönetici ve yardımcısı lüks araçlarla toplantıya gelerek bahçeye araçları park ettiler.” şeklinde konuştu.

Örgütün sözde yöneticilerinin dolandırıcılık faaliyetleri ile hızla zenginleşmesinin dikkatleri çektiğini belirten itirafçı, lüks araçlar kullanan örgüt yöneticilerinin sorgulandıklarını söyledi. FETÖ itirafçısı, örgüt yöneticilerinin sorgulanmalarının üzerine eşlerinden miras kaldığı ortak yalanına sığındıklarını anlattı.

İtirafçıların anlattıklarına göre bu ifadenin üzerine örgüt yöneticileri “Hiç biriniz mi fakir bir kızla evlenmediniz?” şeklinde tepki aldılar ve kendilerine arabalarını satmaları yönünde talimat verildi.

KAYNAK: TRT HABER

 

 

Kategoriler