Anasayfa » FETÖ itirafçısı KPSS sorularının nasıl verildiğini anlattı
FETÖ'de Bugün

FETÖ itirafçısı KPSS sorularının nasıl verildiğini anlattı

feto-itirafcisi-general

Hava Kuvvetleri Komutanlığı yapılanmasında yer aldı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından, FETÖ’nün Hava Kuvvetleri Komutanlığı içerisindeki yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında gözaltına alınan Ö.T., itirafçı oldu. Hakkında Terör Suçları Soruşturma Bürosu tarafından iddianame hazırlanan Ö.T.’nin örgütün gizli sorumlularından olduğu ileri sürüldü. İddianamede, Ö.T’nin “operasyonel hat” olarak bilinen GSM hatları kullanarak Hava Kuvvetleri Komutanlığı personeliyle iletişime geçtiği kaydedildi. Ayrıca, iddianamede etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanma talebinde bulunan Ö.T’nin itiraflarına da yer verildi. Örgüt içinde faaliyet yürüttüğünü kabul eden Ö.T., örgüt ile ilk olarak üniversiteye hazırlık amacıyla gittiği dershanede tanıştığını anlattı. Hava Kuvvetleri Komutanlığı mahrem yapılanması içerisinde yer alan FETÖ itirafçısı, KPSS sınavına dair de itiraflarda bulundu.

KPSS sınav sorularını flash bellek ile almış

Örgüt içerisinde “Burak” kod adını kullandığını ifade eden Ö.T., şu ifadeleri kullandı:

“Üniversite bitene kadar yaklaşık 10 öğrenci ile örgütsel görüşmeler yaptım. 2012’de girdiğim KPSS soruları öncesinde flash bellek içerisinde bana verildi ve bu KPSS ile 2013’te Samsun İl Göç İdaresinde göreve başladım.”

2005 yılında İstanbul’da üniversite eğitimi gördüğü sırada “ev abiliği” ve “bölge talebe mesullüğü” yaptığını belirten FETÖ itirafçısı, üniversitenin son yılının ikinci döneminde kendisine askeri öğrencilerle ilgilenme görevinin de verildiğini söyledi. Ö.T.;

“Askeri öğrencilerle ilgilendiğim dönemde, örgüt mensubu olmayan personel ve öğrencilerin bilgilerini toplayıp SD kart ile üst düzey örgüt mensuplarına aktardım.” şeklinde konuştu.

Askeri öğrencileri büfe ve sabit hatlardan arayarak iletişime geçtiğini ve örgütsel toplantılar yaptığını da anlatan Ö.T,

“2013’te göreve başladıktan sonra bu yapıdan ayrıldım. O süreçten sonra defalarca arayıp davet etseler de kabul etmedim. Bu yapı içerisinde bulunmuş olduğumdan dolayı pişmanım.” dedi.

FETÖ itirafçısı Ö.T. hakkında hazırlanan iddianameden:

“Şüphelinin örgüt içerisinde aktif olarak askeri öğrencilerle ilgilenmek, gizlilik kurallarına riayet etmek amacıyla bu görüşmeleri ankesörlü/sabit hatlardan ya da telefon içi programlardan yapmak, kod adı alıp örgütün gizli haberleşme araçlarını kullanmak, askeri öğrencilerin gizli bilgilerini örgütün lehine olarak kaydedip ilgili görevlilere teslim etmek ve bu faaliyetlerini devamlı olarak sürdürmek şeklinde eylemleri ile örgütün Hava Kuvvetleri Komutanlığı mahrem hizmetler sınıfında yer aldığı anlaşılmıştır.

Bu şekilde şüphelinin FETÖ/PDY’ye aktif olarak görev ve sorumluluk almak şeklindeki eylemleri sebebiyle üye olduğuna yönelik kamu davası açmaya yeter delil ve şüphenin oluştuğu, şüphelinin dosya kapsamında etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanmak adına örgütün dağılmasına ve mensuplarının yakalanmasına elverişli bilgiler verdiği görülmekle bu kapsamda hakkında ilgili hükümlerin uygulanma şartlarının oluştuğu anlaşılmaktadır.”

KAYNAK: TRT HABER

 

Kategoriler