Anasayfa » FETÖ itirafçısı KPSS sorularını nasıl çaldıklarını anlattı
FETÖ'de Bugün

FETÖ itirafçısı KPSS sorularını nasıl çaldıklarını anlattı

feto-itirafcisi-general-beraat
FETÖ itirafçısı KPSS itiraf

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) mensubu bir itirafçının anlattıkları, örgütün KPSS sınav sorularını nasıl çaldığına dair yeni detayları ortaya çıkardı. Devletin derin kadrolarına sızabilmek için her türlü hileyi uygulayan örgüt, üniversite ve askeri okullara giriş sınavlarının yanı sıra memuriyet sınavlarında da soru hırsızlığı yapmıştı. Rekabet Kurumu çalışanı H.A., Edirne Cumhuriyet Başsavcılığı Terör Suçları Soruşturma Bürosu tarafından yürütülen FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alındı. Etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanan H.A., itirafçı olarak örgütün karanlık yüzünü gözler önüne serdi. H.A., 2012 yılı KPSS sınav sorularının Ankara Gölbaşı’ndaki KPPS çalışma evlerine mahrem imamlar tarafından getirildiğini söyledi. FETÖ itirafçısı H.A., soru hırsızlığı öncesinde abdest alıp Kuran-ı Kerim’e el bastıktan sonra soruların kendisine verildiğini anlattı. Soruların cevaplarını ezberlediklerini söyleyen H.A., apartmanda oldukları için kağıtları yakamadıklarını ve bu nedenle mutfakta düdüklü tencere içerisinde haşlayarak imha ettiklerini kaydetti.

feto-itirafcisi-general-beraat

Soruları tencerede haşlayarak imha etmişler

H.A., Edirne Cumhuriyet Başsavcılığı Terör Suçları Soruşturma Bürosu tarafından yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alındı. FETÖ itirafçısı H.A.,

“Soruları mutfakta düdüklü tencere içerisinde haşladık, iyice parçalanınca da lavaboya döktük. Girdiğim sınavdan da 95 puan aldım.” dedi. İtirafçı H.A., ayrıca örgütün Kaymakamlık, Vergi Müfettişliği, Rekabet Kurumu ve Sayıştay giriş sınav sorularının da kendilerine verildiğini anlattı. H.A., Denizli’de yaşarken 2011 senesinde KPSS sınavına girdiği ve 65 puan aldığını, ardından örgüt abilerinin yönlendirmesiyle Ankara Gölbaşı’nda kurulan KPSS çalışma evine gönderildiğini söyledi. 5-6 kişi kaldıkları bu evde sohbet faaliyetleri yapılmadığını anlatan H.A., 2012 yılının Temmuz ayında KPSS sınavına 1-2 gün kala ilk kez gördüğü bir örgüt mensubunun sınav sorularını getirdiğini itiraf etti.

FETÖ itirafçısı soruları çalarak sınavdan 95 puan almış

Rekabet Uzmanı H.A., örgüt üyesinin evdekileri teker teker salona çağırdığını söyledi. H.A., şu ifadeleri kullandı:

“Olacakları kimseye anlatmayacağımıza dair bize önce abdest aldırdı. Kuran’ı Kerim-e el bastırdı ve yemin ettirdikten sonra KPSS sınavında çıkacak soruları verdi. Bize getirdiği sorulan A4 kağıda çıkarılmış zımbalanmış haldeydi. Üzerinde yayınevi ismi de yoktu. Soruların geldiği gün boyu sorulara baktım. Sorular geri dönmeyecek şekilde imha edin diyerek evden ayrıldı. Verdiği soruların tümü KPSS sınavında çıktı.”

H.A., ifadelerinin devamında 2012 KPSS sınavından 95 puan aldığını anlattı.

“Bize gelen sorular sınavlarda çıktı”

H.A., örgütün yalnızca KPSS sınav sorularını değil; Kaymakamlık, SGK, Vergi Müfettişliği, Rekabet Kurumu ve Sayıştay sınavlarının sorularını verdiğini de belirtti. H.A., şunları kaydetti:

“Girecek olduğumuz kurum sınavlarını sorumlu abimize önceden söylüyorduk. Bu girdiğim kurumlara ait tüm sınav soruları da yine A4’de yazdırılmış şekilde zımbalanmış halde bize getiriliyordu. Bize gelen sorular sınavlarda çıktı. SGK Müfettiş yardımcılığı, Vergi Müfettişliği, Sayıştay soruları birebir bana getirildi. Rekabet Kurumu sorularının da yarısının verildiğini hatırlıyorum. Kurum sınavlarından kaç puan aldığımı tam hatırlamıyorum ancak yazılı sınavların tümünü geçmiştim.” 

Edirne Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından, H.A.’nın itirafları doğrultusunda soruları çalan ve alan isimlerle ilgili soruşturma genişletildi.

KAYNAK: SABAH

 

Etiketler

Kategoriler