Anasayfa » FETÖ ile Esed Bağlantısı
FETÖ'de Bugün Özel Haber

FETÖ ile Esed Bağlantısı

Dünyanın birçok ülkesinde terör faaliyetlerini sürdürmeye çalışan FETÖ, jeopolitik evlilikler yoluyla da örgüte alan açmaya çalışıyor. Örgütün ileri gelenlerinin çocukları, bizzat Gülen’in onayıyla stratejik evlilikler gerçekleştiriyor. Bu doğrultuda Esed rejimi ile bağlantı kurmak isteyen örgüt, Gülen’in sağ kolu Şerif Ali Tekalan’ın oğlu Tarık Tekalan ile Suriye’de insanlık suçu işleyen Esed’in baş finansörlerinden Hashem Akkad’ın kızı Lana Akkad’ı 2015 yılında evlendirdi.

Şerif Ali Tekalan Tarık Esad Hashem Lana Akkad - Suriye
Gelin Lana Akkad ve Damat Tarık Tekalan

1990 doğumlu  Tarık Tekalan, örgüte bağlı Fatih Üniversitesi’nde uluslararası ilişkiler bölümünde okudu. 91 doğumlu Lana Akkad da aynı üniversitede işletme bölümünde okudu. Üniversitenin Rektörlüğünü ise baba Şerif Ali Tekalan yürüttü.

Hashem Akkad, Beşar Esed’e oldukça yakın bir isim. Her gün yeni bir katliam gerçekleştiren Suriye rejimine açıktan destek veriyor. Yurt içi ve dışında yaptığı her görüşmeyi doğrudan, Beşar Esed’e aktarıyor. Akkad, Suriye’de bir dönem milletvekilliği de yaptı. Petrol ve plastik sektörü dahil olmak üzere farklı alanlarda 14 şirketi var. Beşar Esed’in özel kalem müdürü ve Esed’e destek veren en önemli Sünni aileler arasında yer alan Abuş Salim Zabun ile de ortaklığı bulunuyor. Beşar Esed’in kuzeni olan iş adamı Rahmi Mahmut ile silah ve petrol işlerinde ortak. Suriye rejiminin ordusuna silah, mermi, askeri teçhizat sağlayan en önemli iş adamlarından biri.

Akkad isimli petrol şirketi, Irak’tan gelen petrolü gizlice Suriye taşıdığı için 2014 Temmuz’unda Avrupa Birliği yaptırımlar listesine alındı. Ayrıca Esed rejimi ile doğrudan bağlantılı olduğu ve rejime yardım ettiği gerekçesiyle İngiltere ve Fransa’ya giriş yasağı var.

Suriye rejiminin en büyük destekçisi Hashem Akkad’ın kızı ile Şerif Ali Tekalan’ın oğlunun evlenmesi, Fatih Üniversitesi’nin sözde eğitimden faaliyetlerinin ötesinde, örgütün uluslararası senaryolarını hayata geçirmek üzere kullanıldığını gösteriyor.

Kategoriler