Anasayfa » FETÖ ile Ermeni diasporasının iş birliği
FETÖ'de Bugün

FETÖ ile Ermeni diasporasının iş birliği

Turkish Heritage Organization (THO) Başkanı Ali Çınar, “FETÖ’nün ABD’de Ermeni diasporasıyla yakından çalıştığını görüyoruz.” dedi.

Çınar, Türkiye-Amerika ilişkileri ile FETÖ’nün ABD’deki faaliyetlerine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

“FETÖ, Ermeni diasporasıyla yakından çalışıyor”

Çınar, başta FETÖ olmak üzere Türkiye karşıtı grupların ABD’de Türkiye ile ilişkiler konusunda girişimlerinin devam ettiğine dikkati çekti.

FETÖ’nun okulları sayesinde 729 milyon dolarlık gelir elde ettiğini bildiren Çınar, başka eyaletlerde okul açma girişimlerinin devam ettiğini, gelirinin artmasıyla faaliyetlerinin de artacağı uyarısında bulundu.

Çınar, FETÖ’nün ABD’deki Türkiye aleyhine çalışmalarına da işaret ederek şunları kaydetti:

“FETÖ’nün Amerikan kongresi ve senatosunda Türkiye aleyhine çalışmalarını görüyoruz. Hatta sözde Ermeni soykırımı konusunda da Ermeni diasporasıyla yakından çalıştıklarını, Türkiye aleyhine gelen yasa tasarılarına alttan alta destek verdiklerini görüyoruz. Bu şekilde bir ihanet içinde bulunmaları üzücü. ABD’de yaşanan koruma olayından sonra Amerikan kongresinde Türkiye aleyhinde çok konuşmalar oldu. Koruma olayından sonra 35-40 kongre üyesinin imzaladığı yasa tasarısındaki sayı 106 oldu. Bu kadar üye sözde Ermeni soykırımı tasarısına destek verdi. Bu sayının artmasında FETÖ’ye yakın kongre üyeleri etkili oldu.”

Kaynak: AA

Kategoriler