Anasayfa » FETÖ hâkim ve savcılara ‘saklanmaları’ talimatı vermiş
FETÖ'de Bugün

FETÖ hâkim ve savcılara ‘saklanmaları’ talimatı vermiş

FETÖ’nün 15 Temmuz öncesi hâkim ve savcılara gönderdiği mesaj deşifre edildi: “Saklanmaya devam edin. Bir gece ansızın her şey değişebilir.”

Aralarında firari isimlerin de bulunduğu FETÖ’cü eski hâkim ve savcıların “ByLock” mesajlarının içeriklerine ulaşıldı.

Mesajlarda, Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulunca (HSYK) açığa alınan 49 hâkim ve savcının, örgüt içerisinde “49’lar” olarak nitelendirildiği belirlendi.

“Saklanmaya devam etsinler”

Eski hâkim ve savcılara program üzerinden “49’lar hakkında” başlığıyla iletilen bir mesajda, “Beklenen baharın çok yaklaştığı bu günlerde dişinizi sıkın, ortaya çıkmayın. Saklanan arkadaşlar saklanmaya devam etsinler.” mesajı aktarıldı.

Öte yandan örgüt yöneticilerince verilen emirler üzerine hareket eden eski hâkim ve savcılar, sistem üzerinden gerçekleştirdikleri mesajlaşmalarda haklarındaki soruşturmaları tartıştı.

“Bir gece ansızın her şey değişebilir”

Darbe girişiminin yapıldığı 15 Temmuz 2016 öncesinde de program üzerinden görüşmelerini sürdüren eski hâkim ve savcılara, sıkıntıların biteceğine yönelik mesajlar verildi.

Mücadeleye devam etmeleri ve örgütü desteklemeyi sürdürmeleri istenen eski hâkim ve savcılara, darbe girişiminden kısa süre önce, “Bir gece ansızın her şey değişebilir.” iletisi gönderildi.

Kaynak: AA

Kategoriler