Anasayfa » “FETÖ Gambiya’da tarih oldu”
FETÖ'de Bugün

“FETÖ Gambiya’da tarih oldu”

Çeşitli temasları kapsamında Aydın’a gelen Gambiya Tarım Bakanı Omar Amadou Jallow ve Büyükelçi Momodou Badjie, Aydın Valisi Ömer Faruk Koçak’ı makamında ziyaret etti.

Ziyaretçi defterinin imzalanmasının ardından, gazetecilere açıklama yapan Vali Koçak, 2015 yılında imzalanan protokolle West Coast Bölgesi ile Aydın’ın “kardeş kent” ilan edildiğini hatırlatarak iki ülkenin ilişkilerinin geliştirilmesi açısından faydalı bir ziyaret olduğunu belirtti.

“FETÖ Gambiya’da tarih oldu”

Gambiya’nın Ankara Büyükelçisi Momodou Badjie, ülkelerinde FETÖ’ye bağlı birçok okulun bulunduğunu anımsatarak şunları söyledi:

“Biz okulları kapattık. Bağımsızlığımızdan beri Türkiye ve Gambiya arasındaki ilişkiler devam ediyor. Türkiye devletine, milletine karşı olan her şey bize karşıdır. Türkiye hükümetine ya da milletine karşı olan kurum ya da kişinin Gambiya’da bulunmasına izin veremeyiz. Bu olaylar çıktığında biz de bir kardeş ülke olarak böyle bir karar aldık. Onlar Türkiye’ye zarar verirken biz onlara izin veremeyiz. FETÖ, Gambiya’da tarih oldu. Maarif Vakfı, Gambiya’ya gidip orada faaliyetler yürütecek. Kısa zamanda Maarif Vakfının yetkilileri Gambiya’ya gidecekler. Buradan Türkiye halkına söz veriyoruz. Biz kardeşliğimize önem veriyoruz. Türkiye halkına zarar verenleri bu zamana kadar Gambiya’da oturtmadık. İnşallah bundan sonra bu şekilde devam edecek. İki ülke arasında ilişkiler daha yüksek seviyeye ulaşacaktır.”

Kaynak: AA

Kategoriler