Anasayfa » FETÖ firarisi kendisine ev vermeyen Türklere dava açtı
FETÖ'de Bugün

FETÖ firarisi kendisine ev vermeyen Türklere dava açtı

Kapatılan Today’s Zaman gazetesinin Ankara temsilciliğini yapan firari FETÖ’cü Abdullah Bozkurt, İsveç’in başkenti Stockholm’de ev kiralamak isteyince Türk toplumunun tepkisi ile karşılaştı.

Bozkurt, Stockholm’de Türk toplumunun kendisine ev vermek istememesi üzerine Avrupa Türk Demokratlar Birliği (UETD) Stockholm Kadınlar Kolu Başkanı Gülsen Çiğel’i polise şikâyet etti. Çiğel, “FETÖ’cü Abdullah Bozkurt’u bir yakınımın evine kiracı olarak almadığım için beni polise şikâyet ederek hakkımda soruşturma açılmasını istemiş.” dedi.

FETÖ’cüye ev vermedikleri için davalık oldular

İsveç polisine konuya ilişkin bugün ifade verdiğini ve FETÖ’cülerin iç yüzünü anlattığını söyleyen Çiğel, şu ifadeleri kullandı:

“Bundan altı ay önce bir yakınım evini Abdullah Bozkurt kiralamış. Taşınmasına bir hafta kala durumu öğrendim. Taşınmaya karşı çıktım. Yüzüne FETÖ’cü olduğunu ve onun gibi vatan hainine ev veremeyeceğimizi haykırdım. Bunu sosyal medya hesabımdan da İsveç’te yaşayan vatandaşlarımızı uyarmak için paylaştım. Beni, bu sözlerimden dolayı şikâyet etmiş. UETD’yi illegal bir örgüt gibi göstermiş. Bunların böyle olmadığını İsveç polisine anlattım.”

FETÖ ile mücadele edenleri sindirmeye çalışıyorlar”

Çiğel, bu gibi şikâyetlerle Avrupa’da FETÖ ile mücadele edenlerin sindirilmeye çalışıldığını dile getirerek ”Asla korkmam ve sinmem. Abdullah Bozkurt’un 15 Temmuz kanlı darbe girişiminden bir gün önce Türkiye’den kaçarak İsveç’e geldiğini biliyorum.” diye konuştu.

“Yalan raporlarla İsveç kamuoyunu inandırmaya çalışıyorlar”

Bozkurt’un İsveç’te Stockholm Center for Freedom (SCF) isimli bir düşünce kuruluşu açtığını belirten Çiğel, “Sanki bu kuruluşun arkasında İsveçliler var gibi, 15 Temmuz kanlı darbe girişimini yayımladıkları yalan raporlarla FETÖ’nün yapmadığına İsveç kamuoyunu inandırmaya çalışıyor. Biz de bu yalanları deşifre ettiğimiz için bizimle uğraşıyorlar.” sözlerine yer verdi.

Kaynak: Star

Kategoriler