Anasayfa » FETÖ firarisi Hüseyin Korkmaz’ın anne ve babası hakkında yakalama kararı
FETÖ'de Bugün

FETÖ firarisi Hüseyin Korkmaz’ın anne ve babası hakkında yakalama kararı

ABD’de Türkiye aleyhine tanıklık yaparken “Belgeleri saklaması için anneme verdim.” diyen FETÖ firarisi eski polis Hüseyin Korkmaz’ın anne ve babası hakkında yakalama kararı çıkarıldı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosunca 17-25 Aralık darbe girişimi davalarının sanığı ve ByLock kullanıcısı eski komiser Hüseyin Korkmaz’ın ABD’deki davada ”Belgeleri saklaması için anneme verdim.” demesi üzerine İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı harekete geçti.

Anne ve babası hakkında yakalama kararı

FETÖ firarisinin adreslerinde bulunmadığı tespit edilen anne ve babası hakkında yakalama kararı çıkarıldı.

Başsavcılık ayrıca Korkmaz’ın Türkiye’den kaçışına ilişkin olarak da yürüttüğü soruşturmada, dikkat çekici bulgulara rastladı.

Korkmaz’ın Türkiye’deki davalarda avukatlığını yapan Ertuğrul Gazi Alperen’in ByLock kullanıcısı olduğunu tespit eden savcılık, Korkmaz’ın Türkiye’den kaçırılmasını da avukat Alperen’in organize ettiğini belirledi.

Avukatı hakkında da yakalama kararı

Savcılık yaptığı incelemede, emniyet ile ilişkisi kesilen ve 9 Şubat 2016’da tutuklu yargılandığı 25 Aralık darbeye teşebbüs davasında adli kontrolle oy çokluğuyla tahliye edilen Korkmaz’ın, 3 Mart 2016’da avukat Ertuğrul Gazi Alperen’e ait iş yerinde SGK kaydı da bulundu.

Açık kaynaklara göre FETÖ şüphelisi avukat Alperen’in İngiltere’de yaşadığını tespit eden savcılık, Alperen hakkında da yakalama kararı çıkarılması için talepte bulundu. Nöbetçi hakimlikçe “ByLock” kullanıcısı olduğu belirlenen Alperen hakkında da yakalama kararı çıkarılmasına hükmedildi.

Avukat Alperen’in, FETÖ tarafından kurulduğu gerekçesiyle KHK ile kapatılan ”Günün Mağdurları Derneği” üyesi olduğunu da saptayan başsavcılık, dernek üyeleri arasında Hüseyin Korkmaz’ın eşinin de bulunduğunu, yine avukat Alperen’in, Hüseyin Korkmaz’ın yakını Fatma Korkmaz’la aynı uçakla Rusya’ya gittiğini de tespit etti.

Kaynak: AA

Kategoriler