Anasayfa » FETÖ firarisi Enes Kanter vakıf kurmaya hazırlanıyor
FETÖ'de Bugün

FETÖ firarisi Enes Kanter vakıf kurmaya hazırlanıyor

feto-firarisi-enes-kanter-ailesi
FETÖ firarisi Enes Kanter

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) elebaşı Fetullah Gülen’in gayriresmi çocuğu Enes Kanter’in vakıf kuracağı öğrenildi. 22 Haziran’da The Washington Times gazetesinde yer alan habere göre FETÖ firarisi Enes Kanter, sözde insan hakları için mücadele edeceğini belirterek Sivil Toplum Kuruluşu kuracağını açıkladı. Sean Salai tarafından yazılan ve NBA’den atılan Kanter’i konu alan haberde, vakfın kâr amacı gütmeyeceği bilgisi paylaşıldı. Haberde, ABD vatandaşı olarak soyadını “Freedom” şeklinde değiştiren FETÖ tetikçisi Kanter’in ifadelerine yer verildi. Kanter; “Birçok kişi bana Cumhuriyetçi misin Demokrat mı diyor ama taraf tutmak istemiyorum. Gerçeğin ve adaletin savunucusuyum. Sahip olduğum her şeyi feda etmek anlamına gelse bile doğru olanı söylemem lazım.” ifadelerini kullandı.

ABD’li senatör Kanter ile fotoğraf paylaştı

The Washington Times gazetesinde yayınlanan haberde, Enes Kanter‘in NBA’den atılmasıyla ilgili şu ifadeleri kullandığı kaydedildi:

“NBA’in Amerika’daki en ikiyüzlü kurum olduğunu ve dışarda bırakıldığımı düşünüyorum. Çin’den değil de sadece Türkiye’den bahsetsem hala oynuyor olurdum.”

ABD‘nin Kuzey Dakota Senatörü Kevin Cramer, 22 Haziran’da Twitter’da Kanter ile beraber fotoğrafını paylaşarak şu ifadeleri kullandı:

“Türk-Amerikalı NBA yıldızı ve özgürlük savunucusu Enes Freedom’u görmek harikaydı. Özgürlük üzerine bol bol sohbet ettik. İnsan haklarını savunmak için sizinle beraber çalışmayı dört gözle bekliyorum.”

feto-firarisi-enes-kanter-ailesi

FETÖ firarisi Enes Kanter ABD’den destek alıyor

FETÖ firarisi Enes Kanter, Batı medyası tarafından sürekli pohpohlanıyor. 27 Mayıs’ta Kanter’in yazdığı bir yazı ABD’de çıkan Times dergisinde yayınlanmıştı. Kanter, yazısında NATO’ya üye olmak için başvuru yapan İsveç ve Finlandiya’nın Türkiye’nin koştuğu şartları kabul etmemesi gerektiğini belirterek Türkiye aleyhine propaganda yapmıştı.

Kanter, Türkiye’yi hedef alan ve NATO’ya Türkiye’ye taviz vermemesi için yalvardığı yazısında şu ifadeleri kullanmıştı:

“NATO üyeliği, 30 üyenin tümünün oybirliğiyle ‘evet’ oyu gerektirir. Erdoğan, işin içine bir taş koyarak milyonların uzun vadeli güvenliğini riske atıyor. Ancak NATO tavizler verirse, Erdoğan cesaretlendirildiği için gelecek yıllarda da hayatlar kaybedilecek. ABD ve diğer 29 üyenin bu zorbalığa karşı sağlam durması gerekiyor.”

ABD‘de Cumhuriyetçi Parti senatörleriyle de arasından su sızmayan Kanter, Batı medyası tarafından “özgürlük savaşçısı, insan hakları savunucusu” olarak pazarlanmak isteniyor.

Kategoriler