Anasayfa » FETÖ evinde HDP’ye oy istemişler
FETÖ'de Bugün

FETÖ evinde HDP’ye oy istemişler

FETÖ’cü ceza infaz koruma memuru, kaldığı örgüt evine gelen üst düzey FETÖ imamının HDP adına oy istediğini itiraf etti.

Kastamonu’da FETÖ soruşturması kapsamında hakkında dava açılan ceza infaz koruma memurunun yargılanmasına başlandı.

Kastamonu Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, ByLock kullandığı ve “silahlı terör örgütü üyesi olduğu” iddiasıyla tutuksuz yargılanan ceza infaz koruma memuru M.D. ile avukatı katıldı.

M.D, duruşmadaki ifadesinde, etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanmak istediğini söyledi.

“Örgüt evinde kalırken başımızı açmamızı istediler”

Ankara’da örgüte ait bir evde kaldığını söyleyen M.D, şunları kaydetti:

“17-25 Aralık olduğunda ben çok fazla televizyon izlemiyordum. Daha çok ders çalışıyorduk. Bu süreci kendilerine göre anlatıyorlar, kendilerini haklı gösteriyorlardı. Ankara’da örgüt evinde kalırken başımızı açmamızı istediler. Ben bunu sorgulamaya başlayınca, ‘Sizler altın nesilsiniz, siz bu ülkenin geleceği, medarı iftiharı olacaksınız. Başınız açık olacak ama giysiniz kapalı olduğu için çalıştığınız yerlerde diğer kadınlara örnek olacaksınız.’ dediler. Ben başımı açtım ama mümkün olduğunca dışarı çıkmamaya çalıştım.”

“Oylarımızı HDP’ye vermemizi istediler”

Ankara’daki evlerine örgütte üst makamlarda olduğunu düşündüğü birinin geldiğini belirten M.D, “Seçimler öncesinde evimize gelen, ismini bilmediğim ve bir kez gördüğüm kişi oylarımızı HDP’ye vermemizi istedi. Bunun sebebini sorduğumda, ‘HDP yüzde 10’u geçerse AKP Güneydoğu’dan aldığı oyları alamaz ve iktidara gelemez. AK Parti cemaatimizle uğraşıyor. Tekrar iktidara gelirse cemaat için kötü olur.’ dediler.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: AA

Kategoriler