Anasayfa » FETÖ elebaşının ısırdığı hurma hediye olarak gönderilmiş
FETÖ'de Bugün

FETÖ elebaşının ısırdığı hurma hediye olarak gönderilmiş

FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in meslekten ihraç edilen kamu görevlisini teselli etmek için ısırdığı hurmayı gönderdiği ortaya çıktı.

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığınca ByLock kullandığı gerekçesiyle gözaltına alınan ve etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanarak adli kontrol şartıyla serbest bırakılan S.K, ABD’nin Pensilvanya eyaletine 2014’te yaptığı geziye ilişkin gördüklerini anlattı.

FETÖ itirafçısı, elebaşı Gülen’in günlük kullandığı atlet ve takke gibi kişisel malzemelerin örgüt üyelerine armağan edilişine dair gözlemlerini paylaştı.

“Gülen’in ‘mis kokulu’ atletinin verileceğini söylüyordu”

Örgüt elebaşı Gülen’in yaşadığı malikaneye ziyaretine ilişkin bilgiler veren itirafçı, şunları kaydetti:

“Gülen’in özel doktoru örgüt elebaşının hayatından kesitler anlatıyordu. Doktor, sorduğu sorulara doğru cevap verenlere Gülen’in ‘mis kokulu’ atletinin verileceğini söylüyordu. Sohbetin ardından odadaki masaj koltuğunda oturdum. Bu esnada yanıma gelen ‘molla’ diye isimlendirilen biri bana, ‘Sen orada ne yapıyorsun orası hoca efendimizin yeri, kalk oradan.’ dedi.

İtirafçı S.K, 17-25 Aralık sürecinin ardından örgütten kopmaların önlenmesi ve yeni katılan üyelerle çok sıkı bir şekilde irtibatın devam etmesi için Gülen’in bizzat talimat verdiğine dikkati çekti.

“Fetullah Gülen hurmadan bir miktar ısırdı”

Ziyaretinin ramazana denk geldiğini belirten S.K, orada gördüklerini şöyle anlattı:

Fetullah Gülen hurmadan bir miktar ısırdı. Kalanını ise Ankara’da kamu görevinden ihraç edildiği söylenen kişiye üzülmemesi diye ulaştırılmak üzere salonda bulunan birine verdiler. Buna çok şaşırdım.”

Kaynak: AA

Kategoriler