Anasayfa » FETÖ elebaşına giden mektupta ‘Nazlı Ilıcak’ detayı
FETÖ'de Bugün

FETÖ elebaşına giden mektupta ‘Nazlı Ilıcak’ detayı

Eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ile eski MHP’li yöneticilerin özel hayatlarına ilişkin görüntülerin internet ortamında yayınlanmasıyla ilgili 171 kişi hakkında açılan davanın iddianamesinde yer verilen mektupta, FETÖ’cü eski Emniyet Müdürü Ali Fuat Yılmazer’in, “Medyada haklılığımızı Nazlı (Ilıcak) Hanım’dan başka savunan yok.” dediği ifade edildi.

“Muhterem Efendim”le başlayan mektup

Emniyet Genel Müdürlüğü ekiplerince soruşturma kapsamında ele geçirildiği ifade edilen mektubun, “Muhterem Efendim” şeklinde başladığı, “Arz ederim” diye bittiği ve örgüt elebaşı Gülen’e sunulduğu kaydedildi.

FETÖ’nün 17-25 Aralık kumpasının ardından yazıldığı anlaşılan mektupla, FETÖ ile bağlantıları nedeniyle görevden el çektirilen 420 emniyet müdürünün durumları hakkında örgüt elebaşına bilgiler aktarıldı. Bu isimler arasında Ali Fuat Yılmazer, Anadolu Atayün, Ayhan Falakalı, Cihangir Çelik, Recep Güven, Hami Güney, Ramazan Akyürek gibi FETÖ soruşturmalarından kamuoyunun tanıdığı isimler de yer aldı.

Kamu görevinden uzaklaştırıldıktan sonra haklarında soruşturma başlatılan bazı örgüt üyelerinin maddi olarak desteklendiği ve göreve geri dönmek için dava açılmasının teşvik edildiği görülen mektupta, bazı FETÖ üyesi eski emniyet mensuplarının da “gaybubet” adı verilen örgütün saklanma evlerinde olduğu ifade edildi.

Mektupta Nazlı Ilıcak detayı

Mektupta, darbe girişiminden sonra tutuklanan ve FETÖ üyeliği iddiasıyla yargılanmasına İstanbul 26. Ağır Ceza Mahkemesinde devam edilen Nazlı Ilıcak’tan da bahsedildi.

“Selam Tevhid’de kumpas” davasında yargılandığı duruşmanın gergin geçebileceği ifade edilen mektupta Yılmazer’in, “Medyada haklılığımızı Nazlı (Ilıcak) Hanım’dan başka izah eden yok.” dediği aktarıldı.

Kaynak: AA

Kategoriler