Anasayfa » FETÖ bir aileden 5 kardeşi yetiştirip orduya sızdırmış
FETÖ'de Bugün

FETÖ bir aileden 5 kardeşi yetiştirip orduya sızdırmış

FETÖ’nün bir aileden 5 kardeşi önce askeri okullara yerleştirdiği, daha sonra da orduda kritik konumlara getirdiği ortaya çıktı. İstihbarat birimleri, mahkemelerde FETÖ bağlantılarını inkâr eden subayların soy bağlarını inceleyip bir rapor hazırladı. Rapora göre FETÖ, Karadenizli olan Aslanbay ailesine mensup kardeşler Hasan, Hüseyin, Furkan, Rıdvan ve Enes’i küçük yaştan itibaren yetiştirip askeri sınav sorularını verdi. Örgüt, askeri okullardan mezun olan kardeşleri orduda kritik noktalarda görevlendirdi.

FETÖ’nün TSK’ya sızdırdığı 5 kardeşten Hasan İzmir’deki MAK filosunda, Furkan Özel Kuvvetler Komutanlığında, Hüseyin ise Konya’daki MAK timinde görev aldı. Diğer kardeşlerden Rıdvan Hava İstihbarat Astsubay Çavuş olarak görev yaparken Enes ise Astsubay Meslek Yüksek Okulunda okuyordu.

FETÖ’nün kripto elemanları

Hain kardeşlerden özellikle 3’ünün 15 Temmuz gecesi kilit yerlerde görev aldıkları belirlendi.

Örgütün gizli haberleşme programı ByLock’u kullanmayan kripto kardeşlerden İzmir 2. Ana Jet Üs Komutanlığındaki MAK filosunda görevli Üsteğmen Hasan Aslanbay, Marmaris’te Cumhurbaşkanı Erdoğan’a suikast yapmaya giden timde yer aldı. Hasan Aslanbay, Skorsky helikopterde makineli tüfekçi olarak kalkışmaya destek verdi.

Özel Kuvvetler Komutanlığı’nda görevli Astsubay Furkan ise Ankara’da darbeci general Semih Terzi’yle birlikte hareket eden timde yer aldı. Furkan Aslanbay’ın da aralarında olduğu tim, 15 Temmuz gecesi kahraman Astsubay Ömer Halisdemir’i şehit etti.

Konya 3. Ana Jet Üs Komutanlığı’ndaki MAK timlerinde görevli Üsteğmen Hüseyin Aslanbay da İstanbul’da Moda Deniz Kulübüne baskın yapıp Hava Kuvvetleri Komutanı Abidin Ünal ile birlikte 8 generali rehin alan timi yönetti. Hasan, Furkan ve Hüseyin Aslanbay darbe girişiminin ardından tutuklanırken diğer 2 kardeş ise ihraç edildi.

Kaynak: Sabah

Kategoriler