Anasayfa » FETÖ Atatürk’ü ‘deccal’ olarak görmüş
FETÖ'de Bugün

FETÖ Atatürk’ü ‘deccal’ olarak görmüş

Kendisini “mehdi”, Atatürk’ü ise “deccal” kabul eden FETÖ elebaşı Fetullah Gülen, bu sebeple Atatürk’ün ölüm tarihini kendisine doğum günü belirlediği ortaya çıktı.

Bolu Cumhuriyet Başsavcılığının 15 Temmuz gecesi ile ilgili hazırladığı iddianamede, Gülen’in doğum tarihi 27 Nisan 1942 olduğu halde sohbetlerinde 11 Kasım 1938 tarihinde doğduğunu söylediğine yer verildi. İddianamede, kendisini “mehdi”, Türkiye Cumhuriyetinin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü de “deccal” kabul eden Gülen’in bu sebeple Atatürk’ün ölüm tarihini kendisine doğum tarihi seçtiği belirtildi.

Örgütün ismi de algı çalışmasıymış

İddianamede, elebaşının kimlik bunalımı yaşaması nedeniyle örgütün adını da net olarak koyamadığı ve muallak, anlamsız isimlerle anılmasını sağladığı ileri sürülerek şu ifadelere yer verildi:

“Örgüt tek kişiyi kutsal, insanüstü, yarı Tanrı gibi görüp onu muhterem sayarak iman ettiği için lideri Fetullah Gülen’in adı ile anılmıştır. Terör örgütü mensupları ve örgüt sempatizanları, kendilerini belirsiz şekilde hizmet hareketi, camia ve nadiren de cemaat olarak isimlendirmektedir. Örgütün özellikle belirlediği bu muğlâk ve anlamsız isimlendirmeler, sahip olduğu ‘hayalet-karanlık’ vasfını güçlendirmek, amacını gizlemek ve masum gösterilmesine yönelik bir algı çalışmasıdır. Örgütün kurucusu ve üyeleri tarafından ‘kâinat imamı’, ‘kutsal insan’, ‘büyük efendi’, ‘metafizik âlemle ve öbür tarafla istişare etme özelliği olan mehdi’ , ‘mesih’, ‘kutsal kişi’, ‘muhterem hoca efendi’ sıfatlarıyla ifade edilen şüpheli Fetullah Gülen’dir. ”

Örgütün, 1971 yılından itibaren soruşturmalara konu olduğu belirtilen iddianamede, “Örgüt lideri değişik defalar kısa süreli olmak üzere tutuklanmıştır. Ancak davaların üstünkörü yürütülmesinden dolayı ciddi neticeler alınamamıştır.” ifadelerine yer verildi.

 

Kaynak: Sabah

Kategoriler