Anasayfa » FETÖ, askeri okullara estetikle öğrenci yerleştirmiş
FETÖ'de Bugün

FETÖ, askeri okullara estetikle öğrenci yerleştirmiş

FETÖ itirafçısı olan 9 asker abisi, örgütün askeri kadrolara sızarken kullandığı yöntemlerle ilgili çok önemli bilgiler verdi.

İtirafçıların anlattıklarına göre örgüt, kendisine bağlı öğretmenler ve imamlar aracılığıyla kırsal kesimde oturan ve maddi imkânları kısıtlı ailelerin çocuklarını belirleyerek “Gelecekte iş kaygısı olmayacak.” vaadiyle ikna etti. Ferdi, Mahir, Salih, Zübeyir, ve Sait gibi kod adı verilerek başta İstanbul, Bursa ve Balıkesir olmak üzere 20 ayrı ildeki hücre evlerine yerleştirilen ortaöğretim çağındaki çocuklar için “doktor” kod adı verilen bir mahrem imam görevlendirilirken bazı öğrenciler, örgütle ilişkili olmayan dershane ve okullara yerleştirildi. Askeri okula gidecek öğrencilerin gece gördüğü rüyaları bile arşivleyen örgüt, bu bilgileri şifreli olarak “askeri abiler merkezi”ne gönderdi ve burada yapılan detaylı inceleme sonucunda öğrencilerin hangi askeri okula gireceği belirlendi. Askeri okullara girecek öğrencilerin sağlık kriterlerine takılmasını istemeyen örgüt, doğumsal lekeler ve küçük çaplı kazalar sonucu oluşan izler için kendi sağlık kuruluşlarında estetik ameliyat dahi yaptırdı.

Zina yapmaları serbest

Askeri okul soruları, sınavdan bir gün önce “askeri abiler merkezi”nden e-posta yoluyla gönderildi ve öğrencilere ezberletildi. Mahrem abiler, “Askeri okula girdikten sonra öğrencilere deşifre olmamaları için “Namaz kılmayın, oruç tutmayın. İlla kılmak isterseniz abdest almadan teyemmüm yaparak ve gözlerinizle namaz kılın. Yapmak zorunda kalırsanız, zinadan kaçınmayın.” diyen örgüt, bu öğrencilerin ailelerine de “Zaman gazetesi almayın. Vakit namazlarınızı evinizde kılarak kimseye görünmeyin. Kurban derilerinizi bize değil, zıt görüştekilere verin. Evinize Atatürk portresi ve İstiklal marşı tablosu asın. Askeriyenin yasakladığı başörtü, türban, sakal ve sarıktan uzak durun.” önerisinde bulundu.

 

Kaynak: Sabah

Kategoriler