Anasayfa » FETÖ Almanya’da yeni ‘sapkınlık evleri’ inşa edecek
FETÖ'de Bugün

FETÖ Almanya’da yeni ‘sapkınlık evleri’ inşa edecek

Almanya’da bir kiliseyi cami olarak kullanan ve başı açık bir kadına ezan okutan FETÖ’ye bağlı “Dinler Arası Diyalog Platformu” küstahlığa devam ediyor.

İslamiyet’i sapkın görüşlerine göre tahrif eden FETÖ’cüler, Almanya’da bir kilisenin içinde cami açtı. Berlin Evantejlik St Johannis Kilisesi çatısı altında İbn’i Rüşd-Goethe adıyla açılan ve sözde “liberal cami” adı verilen sapkınlık evi, büyük tepki çekti. FETÖ’nün desteklediği Seyran Ateş, bu sapkınlık evinde hutbe verirken başka bir kadın da ezan okudu. Tüm bu tepkilere aldırış etmeyen FETÖ’nün desteklediği Ateş, “Bu yapıları yaygınlaştıracaklarını” söyledi.

İslam dinin esaslarını hiçe sayıyorlar

Diyanet İşleri Başkanlığı, FETÖ’nün sözde “liberal cami” projesi için “İslam dininin esaslarını hiçe sayıyorlar.” açıklaması yayımladı. Diyanet İşleri Başkanlığı, Almanya’daki sapkınlık evini, “FETÖ ve benzeri menhus yapıların öncülüğünde yürütülen bir din mühendisliği projesi” olarak nitelerken Seyran Ateş ise yeni “liberal cami”lerin yolda olduğunu açıkladı. FETÖ’nün desteklediği Ateş, “İkinci camiyi yakında açıyoruz. Üçüncü cami de yolda. Camimize karşı gelenler kadar destekleyenler de var. Freiburg’ta ikinci cami açılacak. Köln’den haber geldi.” şeklinde konuştu.

Kaynak: Star

Kategoriler