Anasayfa » FETÖ adına toplanan paralar çalınınca silahlar konuştu
FETÖ'de Bugün

FETÖ adına toplanan paralar çalınınca silahlar konuştu

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca FETÖ’nün iş adamları yapılanması çerçevesinde faaliyet gösteren FİADER isimli derneğe yönelik soruşturma tamamlandı.

İstanbul Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu tarafından hazırlanan 55 sayfalık iddianamede, himmet yüzünden silahların çekildiği bir olaya da yer verildi.

Önce aracına el konuldu

İddianameye göre himmet toplayan iş adamı Volkan Savaş, yaklaşık 1 milyon liralık himmeti zimmetine geçirmekle suçlandı. Örgüt, himmeti almak istediği iş adamının önce Küçükçekmece’deki evine adam gönderip lüks aracına örgüt adına el konuldu. Kalan parayı ödemesi hususunda tehdit edilen iş adamı, Florya’da kolej sahibi ve örgüt yöneticisi Çağrı Koçak tarafından da tehdit edildi.

FETÖ imamı tarafından tehdit edildi

Para ödenemeyince örgütün firari bölge sorumlu imamı “Talha” kod Oğuz K. tarafından Volkan Savaş’ın vurulması için talimat verildi. Oğuz K., “Hizmet hareketini (FETÖ) zor durumda bıraktı. Hizmet döngüsünü bozdu, bu yaptığı dinde cezası el ve ayaklarının kesilmesidir” dedi. Çağrı Koçak, örgüt imamının “vurma” talimatını tetikçilere iletti. 19 Şubat 2016’da Bağcılar’da Mahmut Y. isimli FETÖ’cünün iş yerine götürülen Volkan Savaş, baldırından ve karın boşluğundan vuruldu.

Kendisini FETÖ’nün vurdurduğunu söyledi

İddianamede ifadesine yer verilen Volkan Savaş, “Bu vurdurma olayı örgüt içindeki imamlardan fetva alınarak yapılmıştır” dedi. İddianamede, şüpheliler hakkında FİADER isimli dernek çerçevesinde gerçekleştirdikleri örgütsel faaliyetin yanı sıra himmet yüzünden adam vurdurmak suçlamasından da ceza istendi. FETÖ imamı Oğuz K.’nin yurt dışına çıkacağına ilişkin bir örgüt üyesine yazdığı mektup iddianameye konuldu. Bu örgüt imamının; Konya, Hollanda ve Antalya’da da daha önce görev yaptığı FİADER’deki bütün himmet organizasyonunu bizzat tertiplediği kaydedildi.

36 FETÖ’cü hâkim karşısına çıkacak

Aralarında Volkan S.’yi vuran şüphelilerin de bulunduğu 36 şüpheli; “FETÖ silahlı terör örgütü üyesi olmak”, “örgüt faaliyeti çerçevesinde silahla birden fazla kişiyle birlikte iş yerinde yağmaya teşebbüs etmek”, “silahla kemik kırığı meydana gelecek şekilde yaralamak”, “silahla birden fazla kişiyle birlikte zincirleme şekilde tehdit ve bu suçlara azmettirmek, “ruhsatsız ateşli silah bulundurmak” ve “örgüt içindeki hiyerarşik yapıya dahil olmamakla birlikte örgüte bilerek ve isteyerek yardım etmek” suçları kapsamında Ağır Ceza Mahkemesinde hâkim karşısına çıkacak.

Kaynak: Sabah

Kategoriler