Anasayfa » FETÖ 3 kardeşi de F-16 pilotu yapmış
FETÖ'de Bugün

FETÖ 3 kardeşi de F-16 pilotu yapmış

FETÖ, küçük yaşta ailelerinden kopardığı 3 kardeşi yetiştirip sınav sorularını vererek TSK’ya sızdırdı. İkisi ikiz olan 3 kardeş birçok pilot adayının elendiği uçuş okulundan F-16 pilotu yapılarak mezun edildi.

ByLock dahi kullanmadan kendilerini gizleyen 3 kardeşten, 15 Temmuz gecesi darbe toplantısı yaptıktan sonra 2 subayı rehin alan ağabey İbrahim Poyraz, darbe girişimi başarısız olunca tutuklandı. NATO bünyesindeki Tiger Filo’da görev yapan ikiz kardeşleri Yunus ve Emre Poyraz da İzmir ve Konya’daki mahrem yapı soruşturmalarında örgüt üyesi oldukları belirlenince tutuklandı.

Darbede aktif rol aldı

Darbe girişiminin ardından Kasım 2016’da tutuklanan 3 kardeşten en büyüğü İbrahim Poyraz’ın (32) sınav sorularını alarak kurmay olduğu belirlendi. ByLock dahi kullanmadan kendilerini gizleyen 3 hain kardeşten yüzbaşı rütbesindeki İbrahim Poyraz’ın darbe girişiminde aktif rol aldığı, Hava Harp Akademisi’nde düzenlenen darbe toplantısına katıldığı ve iki subayın rehin alınması olayına karıştığı belirlendi.

Darbeden sonra gizlendiler

İbrahim Poyraz’ın ikiz kardeşleri Yunus ve Emre Poyraz ise Balıkesir 9. Ana Jet Üssü’nde bulunan ve NATO bünyesindeki 192. Tiger Filo’da görev yapıyordu. Darbe girişiminin ardından kendisini gizlemeye devam eden kardeşlerden Yunus Poyraz (29), Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın uçağına eskortluk yapması için dahi görevlendirildi.

Ancak Konya’da yürütülen “TSK’daki mahrem yapılanma” soruşturmasında örgüt üyesi olduğu belirlendi. Aynı filoda görev yapan F-16 pilotu Emre Poyraz ise İzmir’deki mahrem yapılanma soruşturma kapsamında gözaltına alınarak geçen nisanda tutuklandı. FETÖ üyesi olduğu belirlenen 3 pilot kardeş de ordudan ihraç edildi.

Kaynak: Sabah

Kategoriler