Anasayfa » FETÖ ‘2 buçuk ay sabredin’ mesajı gönderiyor
FETÖ'de Bugün

FETÖ ‘2 buçuk ay sabredin’ mesajı gönderiyor

15 Temmuz darbe girişiminin ardından daha da yoğunlaşan FETÖ soruşturmaları tüm hızıyla devam ederken FETÖ tutuklularının cezaevlerinde “örgütsel iletişim” kapsamındaki haberleşme girişimlerinin engellenmesi için de tedbirler artırılıyor.

Cezaevi Bilgi Analiz Sistemi’yle desteklenen tedbirler kapsamında ele geçirilen haberleşme notlarında, örgüt mensuplarının birbirlerine umut verme gayretleri dikkat çekiyor.

2.5 ay sabredin

Tekirdağ F-Tipi Cezaevi’nde FETÖ tutuklularının kaldığı koğuşlar arasında ele geçirilen ve “Raskol” kod adıyla yazıldığı görülen notlardan biri şöyle:

“Dernek ve diğer suçlamalarla ilgili hiçbir şeyi kabul etme. Avukatın söylediklerine itibar etme. Konuşanlar ilerde sıkıntı yaşayabilirler. Diğer arkadaşların genel kanaaati de bu yönde. 2.5 ay daha sabredin. Sonuç inşallah güzel olacak. Bu konuda fikirlerini bize isim belirtmeden gönder. Diğer avukatlar da aynı fikirde.”

Diğer bir notta ise şu ifadeler var:

“Pusulanız geldi. Bizim avukatlar ‘2. mahkemede tahliye olacak.’ diyorlar. Raskol nasılsın? Herkese selam, sizden haber var mı?”

Kaynak: Milliyet

Kategoriler