Anasayfa » FETÖ 17 Aralık’tan sonra ‘sosyal medya birimi’ oluşturmuş
FETÖ'de Bugün

FETÖ 17 Aralık’tan sonra ‘sosyal medya birimi’ oluşturmuş

Konya Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen FETÖ soruşturmasında, örgütün 17 Aralık darbe girişiminden sonra “Sosyal medya mesulü” adı altında birim oluşturduğu tespit edildi.

Konya’da TSK içerisindeki kritik birimlerde görev yapan kişilere “mahrem abilik” yaptığı tespit edildikten sonra KOM ekipleri tarafından yakalanan sınıf öğretmeni S.T’nin, itirafçı olarak verdiği ifade doğrultusunda, örgüt tarafından Türkiye’nin her bölgesinde sosyal medya sorumlularının görevlendirildiği belirlendi.

Hangi ilden kaç tweet atıldığının çetelesi tutulmuş

Etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanan S.T’nin ifadesinde, “Sosyal medya mesulleri sahte hesaplar oluşturarak özellikle Psiphon ve benzer programlar üzerinden örgütün lehine olacak haberler ve paylaşımlar yapıyor. Bu programlar sayesinde tweetler hep farklı ülkelerden atılmış gibi görünüyor. Örgüt bu birime çok önem veriyor. Hatta sırf bu iş için örgüt elebaşının talimatıyla yeni tablet ve bilgisayarlar alındı. Sosyal medya mesulü hangi ilden kaç tweet atıldığını, ne tür paylaşımlar yapıldığının çetelesini tutuyor. Konya bölgesine bağlı illerden en fazla paylaşımı yapan ve faaliyette bulunan illere ödül verildi. Örgüt emekli olan emniyet personelini de bu birim içerisinde kullanıyor.” dediği belirtildi.

Kaynak: AA

Kategoriler