Anasayfa » Fatih Gürsul FETÖ bağlantıları ile tekrar gündemde
FETÖ'de Bugün

Fatih Gürsul FETÖ bağlantıları ile tekrar gündemde

fatih-gursul-feto-tahliye

Fatih Gürsul tahliye edilmişti

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu‘nun eski başdanışmanı olan Fatih Gürsul, “Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) üyeliğinden dolayı 10,5 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı. İstanbul 25. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından, FETÖ’nün İstanbul Üniversitesi’ndeki (İÜ) yapılanmasına ilişkin davada yargılanan Gürsul’un, ByLock kullanıcısı olduğu ortaya çıkmıştı. FETÖ’nün şifreli haberleşme programı ByLock’a 11 Ağustos 2014 – 30 Ocak 2015 tarihleri arasında 28 bin kez 66 kez erişim sağladığı tespit edilen Gürsul’un aldığı ceza, Nisan 2021’de Yargıtay tarafından bozulmuştu. Yargıtay’ın istinaftan geçen cezayı bozmasının ardından 7 Nisan 2021’de tahliye edilen Gürsul’un, terör örgütüyle bağlantıları her geçen gün deşifre olmaya devam ediyor.

ByLock’un lisans sahibi ile aynı örgüt evinde saklanmışlar

Örgütün CHP’den sorumlu imamı Ahmet Hamdi Parlak ile sürekli temas halinde olan Fatih Gürsul, ByLock’ta “Genel Müdürler (GM)” isimli bir grupta yer alıyordu. Bu gruba, MİT TIR’larını durduran askerlerden sorumlu mahrem imam “Cemil” kod adlı Süleyman Gürbüz ile Parlak da katılımcıydı. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu‘nun 15 Temmuz darbe girişimi için “kontrollü darbe” söyleminin de mimarı olarak bilinen Gürsul’un, ByLock’un lisans sahibi David Keynes ile aynı örgüt evinde kaldığı öğrenildi.

Geçtiğimiz günlerde İstanbul’da tutuklanan Türk asıllı Keynes, etkin pişmanlıktan faydalanarak itirafçı olmak istedi. Asıl adı “Alpaslan Demir” olan Keynes hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturmanın tamamlanmasının ardından, Keynes’in “FETÖ silahlı terör örgütü üyesi olmak” suçundan 7,5 yıldan 15 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması istendi. CHP’den sorumlu mahrem imam olan Parlak’ın, Keynes’in mahrem yapılanmayı ifşa etmemesi için Ankara’daki örgüt evinde “karantinaya” alarak gözetim altında tuttuğu, aynı evde Gürsul’un da kaldığı belirlendi.

Keynes, ifadesinde Gürsul ile Ankara’daki üniversite eğitimi esnasında tanıştığını ve Gürsul’un o dönem örgüt yurtlarında da kalarak belletmen öğretmenlik yaptığını ifade ederek:

“Ayrıca emniyette vermiş olduğum ifademde bahsetmediğim Fatih Gürsul isimli (Ankara Gazi Üniversitesi Matematik Bölümü mezunu, Elazığlı) kişi ile 1999 yılında Hacettepe Üniversitesi kütüphanesinde tanışmıştık. Daha sonra samimiyetimiz ilerledi. Kendisi bana o dönem yapıya ait yurtta kaldığını ve belletmen olarak görev aldığını söylemişti. Daha sonra Hacettepe Üniversitesi’nde master yapmaya başladı. Sonra asistan olarak çalışmaya başladı. Doktora bittikten sonra üniversiteyi devam ettirmeyip ilişiğini kesti. Bir müddet sonra İstanbul Üniversitesi’ne yardımcı doçent olarak girdi. Daha sonra CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun danışmanı oldu.” dedi.

Gürsul hakkında ifade veren “Karadeniz” kod adlı gizli tanık ise;

“Mahrem imamlardan Ahmet Hamdi Parlak 2003 yılına kadar Ankara’da bulunmuş ve daha sonra TSK’da mahrem imam olarak görevlendirilmiştir. Alpaslan Demir (David Keynes) isimli şahsı Ankara Kurtuluş’taki Kıbrıs caddesinde tuttukları evde saklıyorlardı. Fatih Gürsul da bu eve ara sıra gelir giderdi. Fatih Gürsul ile iyi derecede arkadaşlıkları vardı. Gürsul’la birlikte MİT TIR’ları ihanetinin planlayıcısı olduğuna dair iddiaları medyadan öğrendim. Gürsul 1998’de Cebeci Stadı yakınlarında örgüt evinde kalmıştır. Birbirimizin evine gelip gitmekteydik. Ahmet Hamdi Parlak ve Alpaslan Demir (David Keynes) ile iyi derecede arkadaşlıkları vardır. Birbirleriyle sık görüşürlerdi. David Keynes’i kontrol altında tutan ekipte yer almıştır.” şeklinde konuştu.

KAYNAK: SABAH

 

Kategoriler