Anasayfa » Fatih Altaylı’nın “FETÖ” iddialarına yalanlama
FETÖ'de Bugün

Fatih Altaylı’nın “FETÖ” iddialarına yalanlama

fatih-altaylinin-kizi
Fatih Altaylı

Göç İdaresi Başkanlığı iftiraları çürüttü

Habertürk Gazetesi Köşe Yazarı Fatih Altaylı, 29 Ocak tarihinde “Resmi sitede FETÖ reklamı” isimli bir yazı yayınladı. Altaylı, yazıda Göç İdaresi Başkanlığına ait Live in Türkiye sitesinde FETÖ/PDY’nin kapatılan yayın organı Zaman Gazetesinin reklamının yapıldığına dair iddialarda bulundu. Türkiye’nin FETÖ ile mücadelesini itibarsızlaştırmaya çalışan Altaylı, yazısına “Bu ülkede gerçekten FETÖ ile mücadele ediliyor mu, yoksa bizi mi kandırıyorlar?” cümleleriyle başladı. İçişleri Bakanlığı’na bağlı Göç İdaresi Başkanlığı, Altaylı’nın yazısına tepki göstererek yaptığı açıklama ile iddiaları yalanladı. Kurumun sosyal medya hesaplarından ve resmi sitesinden yapılan açıklamada, “Sayın Fatih Altaylı’nın ‘Resmi Sitede FETÖ reklamı” adlı köşe yazısında geçen ifadeler bühtan olup, Başkanlığımıza yönelik bu iftiranın acilen düzeltilmesini bekliyoruz.” ifadeleri kullanıldı.

Fatih Altaylı’nın iddialarına ilişkin Göç İdaresi Başkanlığı tarafından yapılan açıklama

“Habertürk Gazetesi Köşe Yazarı Sayın Fatih Altaylı’nın 29 Ocak 2022 tarihinde yayımlanan “Resmi Sitede FETÖ Reklamı” başlıklı yazısında; Göç İdaresi Başkanlığına ait Live in Türkiye sitesinde Türkiye’de konut bulmak için üç sitenin önerildiği ve bu siteler içerisinde FETÖ terör örgütüne aidiyeti nedeniyle kapatılan Zaman Gazetesinin isminin geçtiği iddiasında bulunmuştur. Haberde bahsedilen içerikler kesinlikle Göç İdaresi Başkanlığımıza ait Live in Türkiye sitesinde yer almamakta olup, kurumumuza ait sitede FETÖ terör örgütünün reklamı yapıldığı iddiaları da gerçeği yansıtmamaktadır.

fatih-altaylinin-kizi
Göç İdaresi Başkanlığı açıklaması

Live in Türkiye sitesi, Başkanlığımızca Türkiye’de yaşayan veya yaşamayı düşünen tüm yabancıları, Türkiye’de yaşama dair pek çok konuda bilgilendirmek üzere hazırlanmış bir sitedir. 21 Ocak 2022 tarihinde hizmete açılan siteye www.liveinturkiye.com adı ile erişim sağlanmaktadır. Dolayısıyla hâlihazırda erişime açık olan sitenin www.liveinturkey.gov.tr olduğu ve Sayın Fatih Altaylı’nın iddiaları üzerine sitenin kapatıldığı şeklindeki ifadeler tamamen gerçek dışıdır.

Sayın Fatih Altaylı’nın yazısında yer alan ifadelerin Google arama motoruna Live in Turkey yazıldığında listelenen sonuçlar arasında olduğu ve aşağıda görseli sunulan www.internations.org adlı sitenin Living in Turkey başlıklı bölümünde yer aldığı görülmektedir. Bahse konu site ve içerik ile kurumumuza ait olan Live in Türkiye’nin hiçbir bağlantısı bulunmamaktadır.

Kurumumuza ait olan barınma ile ilgili bilgilerin yer aldığı sitemizin ilgili bölümü aşağıda belirtilen şekilde olup, hiçbir gazete ve kişiye atıf yapılmamaktadır.

fatih-altaylinin-kizi
Göç İdaresi Başkanlığı açıklama

Yukarıdaki açıklamamızdan da anlaşılacağı üzere söz konusu yazıda geçen ifadeler bühtan olup, Başkanlığımıza yönelik bu iftiranın acilen düzeltilmesini bekliyoruz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

KAYNAK: GÖÇ İDARESİ BAŞKANLIĞI

 

Kategoriler