Anasayfa » ‘Evlerde askeri lise sorularını çözdük’
FETÖ'de Bugün

‘Evlerde askeri lise sorularını çözdük’

2015 ve 2016’da iki kez Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) lideri Fetullah Gülen ile görüştüğü ortaya çıkan Akıncı 4. Ana Jet Üs Komutanlığı’nda görevli teğmen Yıldırım Kılıçarslan, FETÖ ile ilkokul 7. sınıfta tanıştığını belirtti.

Kılıçarslan, ifadesinde, özetle şunları söyledi:

SINAVDAN ÖNCE SORU: Askeri lise sınavından önce gittiğimiz evlerde daha önce çıkmış askeri lise sınavı soruları olduğunu düşündüğüm sorular çözdürülüyordu. Sınavı kazandığım belli olduktan sonra spor ve mülakat testi için İstanbul Kuleli Askeri Lisesi’ne gittim. Buraya gitmeden önce Mehmet abi ne tür sorular sorulduğunu ve nasıl cevap vereceğimizi anlattı. TSK’da İzmir Çiğli’de 2016 Mayıs ayına kadar pilot adayı olarak kaldım. Bu süreçte 19 ay ABD’de pilotaj eğitimi aldım. Akıncı üssünde F-16 kursiyer pilotu olarak göreve başladım. 141. filoda kursiyer pilotuyum. Bizden sorumlu yüzbaşı Hüseyin Türk ve yüzbaşı Ahmet Tosun, onun üstü filo komutanı yarbay Hakan Karakuş’tur. Onun da üssü Kurmay Albay Ahmet Özçetin ve Üs Komutanı Tuğgeneral Hakan Evrim’e karşı sorumluyum. Ben filoda kursiyer teğmenim. Akıncı 4. Ana Jet Üssü’nde biz F-16 pilotaj eğitimi almaya başladık.

KARAKUŞ’TAN BRİFİNG: 15 Temmuz günü sabah 09.30’da sıralarında kurs gördüğümüz filoya geldim. Sabahtan sınav olduk. Öğleden sonra filo yer derslerine girdim. Saat 18.00 sıralarında filo komutanı Yarbay Hakan Karakuş bizi brifing salonunda topladı. Bizimle konuşmaya başlayarak, ‘Çok büyük bir terör operasyonu yapılacağını söyledi. Cep telefonlarımızla bu durumu ailelerimize söylersek başkalarının bunu öğrenip terör örgütü PKK’ya bilgi sızdırabileceğini anlattı. Son bir yılda 500 şehit verildiğini, bunun karşılığında 5 bin teröristin öldürüldüğünü, 10 teröristin bir şehit etmeyeceğini, bu üste HDP’ye bile oy çıktığını, kimseye güvenilemeyeceğini söyledi. Yapılacak harekatta da bize bazı görevlerin verilebileceğini söyleyerek toplantıyı bitirdi.

İÇERİ KİMSEYİ ALMAYIN: Yaklaşık 15 dakika sonra Yüzbaşı Hüseyin Türk gelerek bize bazı görevler verdi. Ben ve Teğmen Hakan Doğan filonun giriş kapısına geçtik. Burada bize tanımadığımız kişileri içeri almamazı ve beklememizi söylediler. Biz de denileni yaparak pazartesi yapılacak sınava çalışmaya başladık. Nöbet yerimizi değiştirerek gazino tarafına çay içmek için geçtik. Nakliye uçak pilotlarını gördüm. Bize terör operasyonu var dedikleri için kimseyle konuşmadım.

ELLERİ KELEPÇELİ: Saat 02.00 sıralarında Hava Kuvvetleri Komutanı Abidin Ünal’ı yanında 4-5 silahlı komando ile birlikte filoya getirdiklerini gördüm. Filo içinde bir yere gitti ama nereye gittini bilmiyorum. Sabah 2012 devresi üstteğmenlerden Uluç Hüseyin Hançer beni çağırarak bir yere uçuş montu götürmemi istedi. Montları ilk defa gördüğüm bir sığınağa götürdük. Bize içeride iki kişi bulunduğu, bu iki kişinin sırtına montları örtmemizi söylendi. Ben montları götürdüğümde bu iki şahsın elleri kelepçeli, gözleri bağlı, her ikisi sivil kıyafetli şahısların yüzlerini tam göremedim ve kim olduklarını da bilmiyorum. Korktuğum için de kimseye bu şahısların kim olduğunu soramadım.

Kaynak: Milliyet

Kategoriler