Anasayfa » Eski millî futbolcu Uğur Boral’dan FETÖ itirafları
FETÖ'de Bugün

Eski millî futbolcu Uğur Boral’dan FETÖ itirafları

Eski millî futbolcu Uğur Boral, Fenerbahçe’den takım arkadaşları Tuncay Şanlı, Serdar Kulbilge, Emre Belözoğlu, Kerim Zengin, Bekir İrtegün, Orhan Şam ve Gökhan Gönül ile örgüt toplantılarına katıldığını itiraf etti.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu tarafından FETÖ’nün futbol yapılanmasına ilişkin eski futbolcular Bekir İrtegün, Zafer Biryol, Ömer Çatkıç, Uğur Boral, Ersin Güreler ve İsmail Şengül hakkında hazırlanan iddianamenin detayları ortaya çıkmaya başladı.

Gençlerbirliğinde futbolcuyken örgütle tanışmış

İddianamede, eski futbolcu Uğur Boral’ın 16 Kasım 2017 tarihinde ifadesinin alındığı belirtildi. Boral ifadesinde, örgütle temasının Gençlerbirliği’nde futbol oynamaya başladığı yıl olan 2002 yılında o dönem takım kaptanı olan Ümit Bozkurt vasıtası ile olduğunu söyledi.

Şüpheli Boral, örgüt toplantılarına Gençlerbirliğinden takım arkadaşları Ümit Bozkurt, Sedat Yeşilkaya, Erkan Özbey, Ali Cansun ve bir ya da iki kez Tunuslu Sammy Gtary isimli futbolcunun da geldiğini anlatırken toplantıların gerçekleştiği yerlerden bir tanesinin şu an adresini hatırlamadığı bir öğrenci evi olduğunu belirtti.

Toplantılarda ikramlık bir şeyler yediklerini kaydeden Boral, Fetullah Gülen’in kitaplarını okuduklarını ve videolarını izlediklerini söyledi.

Fenerbahçeli futbolcuların isimlerini de verdi

FETÖ itirafçısı Boral, Fenerbahçe’ye transfer olduktan sonra katıldığı örgüt toplantılarında Fenerbahçe’den başka futbolcuların da yer aldığını söyledi. Boral, Fenerbahçe’den takım arkadaşları olan Tuncay Şanlı, Serdar Kulbilge, Kerim Zengin, Bekir İrtegün, Emre Belözoğlu, Orhan Şam, Gökhan Gönül’ün 2011 yılına kadar bu toplantılara katıldığını anlattı.

Kaynak: AA

Kategoriler