Anasayfa » Eski futbolcular FETÖ elebaşı Gülen ile aynı karede
FETÖ'de Bugün

Eski futbolcular FETÖ elebaşı Gülen ile aynı karede

Eski Galatasaraylı futbolcular Arif Erdem, Cihan Haspolatlı ve Orhan Ak’ın elebaşı Fetullah Gülen’le çektirdikleri fotoğraf ortaya çıktı.

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü FETÖ soruşturmasında tutuklanan A.Y’nin ikametinde yapılan aramada çok sayıda dijital metaryal ve bazı fotoğraflar bulundu.

Ele geçirilen dijital metaryallerde, suç niteliği taşıyan FETÖ’nün örgütsel faaliyetlerinin anlatıldığı sunumların yanı sıra eski Galatasaraylı futbolcular firari sanık Arif Erdem ile Orhan Ak ve Cihan Haspolatlı’nın Pensilvanya’daki malikanesinde yaşayan örgüt elebaşı Fetullah Gülen ile fotoğrafı da yer aldı.

Terör örgütü elebaşının yaşadığı malikanenin bir odasında çekilen fotoğrafta, Gülen’in yanında Haspolatlı ve Ak’ın bir kanepede oturduğu, Erdem ve diğer kişilerin ise Gülen’in ayağının önünde diz çökerek poz verdikleri görüldü.

Örgüt elebaşının halıfleksle kaplı odada ayakkabılı, Ak ve Haspolatlı’nın gömlekli olduğu görülen fotoğrafta, Erdem’in üzerindeki pardösünün ise Gülen’in daha önce giydiği pardösüyle benzerliği dikkat çekti.

FETÖ’nün “futbol yapılanması”na yönelik soruşturma kapsamında Galatasaraylı eski futbolcular İsmail Demiriz, Uğur Tütüneker ve Arif Erdem hakkında “silahlı terör örgütü üyeliği” suçundan 7,5 yıldan 15’er yıla kadar hapis istemiyle dava açılmıştı.

Firari sanık Erdem ile diğer 2 sanık, İstanbul 23. Ağır Ceza Mahkemesinde yargılanıyor.

Cihan Haspolatlı 2002-2007, Orhan Ak ise 2003-2007 yılları arasında Galatasaray’da forma giymişti.

Kaynak: NTV

Kategoriler