Anasayfa » Eski Aziziye Belediye Başkanı Fatih Cengiz’e 6 yıl hapis
FETÖ'de Bugün

Eski Aziziye Belediye Başkanı Fatih Cengiz’e 6 yıl hapis

Eski Aziziye Belediye Başkanı Fatih Cengiz, “FETÖ üyeliği” ve “ihaleye fesat karıştırmak” suçlarından toplam 6 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Erzurum’un Aziziye ilçesindeki bir arsanın, “belediye başkanlığınca sahte belge düzenlenerek FETÖ yapılanmasına finans sağlamak üzere satışının sağlandığı” iddiasına ilişkin 10’u tutuklu 36 sanığın yargılandığı davada, 21 sanığa çeşitli hapis cezaları verildi.

Erzurum 2. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, aralarında eski Aziziye Belediye Başkanı Fatih Cengiz’in de bulunduğu bazı tutuklu ve tutuksuz sanıklar ile avukatları katıldı.

Kararını açıklayan mahkeme heyeti, cezalarında çeşitli nedenlerle indirim ya da artırım yaptığı sanıklardan Fatih Cengiz ve Hadi Zaimoğlu’na FETÖ üyesi oldukları gerekçesiyle 4 yıl 2 ay, “ihaleye fesat karıştırmak”tan da 2 yıl 6 ay olmak üzere toplamda 6 yıl 8 ay, terör örgütü üyesi olmakla suçlanan Mustafa Alkan’a 4 yıl 2 ay, Mehmet Suiçmez, Aydın Durdu, Cafer Akdemir, Mehmet Keskin, Sefer Karabacak, Murat Erdoğan, Hurşit Vural, İbrahim Kağızmanlı, Abdulbaki Turğun, Yusuf Keskin, Faris Ulaşcan, Nimet Toğa, Haluk Urvasızoğlu, Mehmet Salim, Haluk Eyyüpoğlu, Mahmut Bölükbaşı ve Ömer Ekrek’e 6 yıl 3 ay ve Mustafa Yıldız’a da 8 yıl 9 ay hapis cezası verdi.

Kaynak: AA

Kategoriler