Anasayfa » Erdoğan’ı tehdit eden Zaman gazetesi muhabiri tahliye oldu
FETÖ'de Bugün

Erdoğan’ı tehdit eden Zaman gazetesi muhabiri tahliye oldu

FETÖ üyeliği iddiasıyla tutuklu bulunan kapatılan Zaman gazetesi muhabiri Ayşenur Parıldak adli kontrol şartıyla tahliye edildi.

Sincan Cezaevi’nde tutuklu bulunan Parıldak’ın yargılanmasına Ankara 14. Ağır Ceza Mahkemesinde devam edildi.

Parıldak, savunmasında, örgüt mensuplarının haberleştiği ByLock programını kullandığı iddiasını reddetti.

Twitter’daki mesajları da kendisinin yazmadığını iddia eden Parıldak, “Bunlar bana ait değil. Bu mesajları ben atmadım.” diye konuştu.

Halkın 15 Temmuz’da FETÖ darbesini püskürtmesinden rahatsız olan Ayşenur Parıldak, “Şiddet tekeli halkın eline verildi.” yorumunu yapmıştı.

Halkın 15 Temmuz’da FETÖ darbesini püskürtmesinden rahatsız olan Ayşenur Parıldak, “Şiddet tekeli halkın eline verildi.” yorumunu yapmıştı.

“Fuat Avni” hesabını takip ettiğini ve onun da kendisinin takipçisi olduğunu belirten Parıldak, bunun suç teşkil etmediğini söyledi.

Beyanların ardından mütalaasını sunan duruşma savcısı, tutukluluk halinin devamını istedi.

Mütalaaya karşı diyeceği sorulan Ayşenur Parıldak, “3-4 ay daha cezaevinde kalacağım. 9 ay tutuklu kaldım. Sürekli ağlıyorum. Adalet bekliyorum. Adaletin tecelli edeceğine inanmak istiyorum. Artık dayanamıyorum.” diye konuştu.

Müzakere için duruşmaya ara veren mahkeme heyeti, daha sonra kararını açıkladı. Heyet, sanık Ayşenur Parıldak’ın tutuklu kaldığı süre, delillerin büyük ölçüde toplanmış olması ve toplanamayan delillerin karartılma şüphesinin bulunmamasını göz önünde bulundurarak yurt dışına çıkma yasağı ve kolluk birimine her hafta imza vermesi kaydıyla tahliyesine hükmetti.

Sanığın Twitter hesabının incelenmesi ve HTS kayıtları için müzekkere yazan mahkeme duruşmayı erteledi.

Kaynak: NTV

Kategoriler