Anasayfa » Elebaşı Gülen’in kardeşi ağlayarak ifade verdi
FETÖ'de Bugün

Elebaşı Gülen’in kardeşi ağlayarak ifade verdi

İzmir’de elebaşı Fetullah Gülen’in silahlı terör örgütü üyesi olduğu iddiasıyla tutuklu bulunan kardeşi Kutbettin Gülen, ilk kez hakim karşısına çıktı. Ağlayarak ifade veren Gülen, suçlamaları kabul etmedi. Hakim, Gülen’in tutukluluk halinin devamına karar verip duruşmayı erteledi.

Hakkındaki suçlamaları kabul etmediğini belirten Gülen, kendisinin sadece matbaa işiyle uğraştığını ve tanık beyanlarının iftira olduğunu söyledi.

Kutbettin Gülen, “Kim polise, jandarmaya, halka ateş açtıysa Allah belasını versin. Ben matbaada kendi halimde çalışırdım.” dedi.

Emekli olduktan sonra FETÖ bünyesinde faaliyet gösteren Kaynak Holding’e bağlı Çağlayan Matbaasında “danışman” olarak çalıştığını söyleyen Gülen, kendisi hakkında ifade veren tanıkları tanımadığını ileri sürdü.

Gülen, tanıklardan bir tek Nurettin Veren’i televizyonda gördüğünü ve kendisinin bir kere matbaaya geldiğini belirterek matbaanın birinci katında sohbet toplantıları düzenlendiği iddialarını reddetti.

Tanık Hüseyin Uğur Sarıçiçek, 39 yıl örgüt içerisinde kaldığını ve FETÖ’cü olan herkesin Kutbettin Gülen’i tanıdığını belirterek “Kutbettin Gülen yukarıda bir insandı. Onun üstüne laf söyleyecek yoktu.” dedi.

Mahkeme heyeti, Kutbettin Gülen’in tutukluluk halinin devamına, dinlenmeyen tanıkların dinlenilmesine ve eksik evrakların tamamlanmasına karar vererek duruşmayı erteledi.

Kaynak: Hürriyet

Kategoriler