Anasayfa » Elebaşı Gülen’den öğrencilere hukuk okumaları talimatı
FETÖ'de Bugün

Elebaşı Gülen’den öğrencilere hukuk okumaları talimatı

Elebaşı Fetullah Gülen’in örgüt yurtlarında kalan öğrencilere hukuk okumaları talimatı verdiği öğrenildi.

Erzurum 2’nci Ağır Ceza Mahkemesinde FETÖ’nün şirket ve yurt yetkilileri hakkında dava açıldı. Dava kapsamında 2’si tutuklu 8 sanık hakkında “silahlı terör örgütüne üye olmak” suçundan 15 yıla kadar hapis cezası istendi.

İddianamede yurt veya pansiyon olarak kullanılan Irmak Öğrenci Yurdunun İl Milli Eğitim kayıtlarında olmadığına vurgu yapıldı. FETÖ yurtlarında kalan öğrencilere, ödemeleri yapmalarına rağmen ıslak imzalı senetlerinin iade edilmediği de tespit edildi.

Hazırlanan iddianamede, ifadesine başvurulan FETÖ’ye ait Irmak Öğrenci Yurdunda kalan M.F.B., 3 bin 900 liralık borcunu ödediğini ancak senedinin geri verilmediğini bildirdi. İddianamede yer alan öğrenci M.F.B.’nin anlattıkları şöyle:

“Yurt yetkilileri hakkında ‘Bu insanlardan zarar gelmez, imha ederler.’ diye düşündüğüm için senet istemedim. Onlar da beni arayıp ‘Gel senedini al.’ demediler. Yurtta kaldığım süre içerisinde her haftanın pazartesi ya da cuma akşamları ‘büyük abi’ olarak nitelendirilen bir kişi gelip yurdun büyük konferans salonunda sohbet yapıyordu. Sohbeti veren ‘büyük abi’ Fetullah Gülen kitabı okur, bu kitap üzerinden yorum yapardı. Sürekli Fetullah Gülen propagandası yapılır, vaazları izletilir ve yorumlar üzerinden sohbet yapılırdı. Sohbet bitimine doğru bu ‘büyük abi’ himmetlerden ve gazete aboneliğinden bahsederdi. Yine bir gün ismini bilmediğim bir ‘abi’, sohbetin sonunda Fetullah Gülen bize ‘Devlette adamımız olması gerek.’ diyerek hepimizin özellikle hukuk okuması gerektiğini söyledi. ‘Devlette bize hakim ve savcı lazım.’ diyorlardı.”

Kaynak: Akşam

Kategoriler