Anasayfa » Elebaşı Gülen mors alfabesiyle mesaj mı verdi?
FETÖ'de Bugün Özel Haber

Elebaşı Gülen mors alfabesiyle mesaj mı verdi?

Elebaşı Fetullah Gülen’in 21 Mayıs’ta yaptığı konuşmada “mors alfabesi” kullandığı iddia edildi. Örgüt üyelerine seslendiği hemen her konuşmasında kripto mesajlar ileten Gülen, bu kez mors alfabesini de kullandı. Gülen’in konuşmasında “di-di-dâ-dıt / dâ-dâ dıt / dıt-dıt-dıt” şeklinde konuşması dikkat çekti.

Elebaşı Gülen’in konuşmasında geçen “di-di-dâ-dıt / dâ-dâ dıt / dıt-dıt-dıt” ifadelerinin mors alfabesine göre “FGS” anlamına geldiği ileri sürülüyor. “FGS” ise Alman savaş gemilerinin kodu (Federal German Ship) olarak biliniyor. Gülen’in bu mesajının FETÖ’nün TSK’daki uyuyan hücrelerine yönelik olduğu ihtimali akıllara geliyor.

Gülen’in konuşmasının ilgili bölümü şu şekilde:

O ‘Muhammedî meltemler’ mi diyelim, ‘sinyaller’ mi diyelim, ona göre kalibre etmek lazım. Sesi, doğru almak lazım oradan; o doğru ses içine şerâre karıştırmamak lazım, kirli insanî mülahazaları karıştırmamak lazım. Ondan gelen her şeyi, ondan geldiği gibi dupduru, saf; ‘di-di-dâ-dıt / dâ-dâ dıt / dıt-dıt-dıt’, doğru almak, doğru çözmek lazım. Ve onu mantık ve muhakemeye emânet etmek lazım, kalbin kontrolüne vermek lazım.

Kategoriler