Anasayfa » Ekrem Dumanlı ve Mustafa Yeşil örgüt toplantılarında para toplamış
FETÖ'de Bugün

Ekrem Dumanlı ve Mustafa Yeşil örgüt toplantılarında para toplamış

FETÖ’ye finansal destek sağlayan bir iş adamı, Ekrem Dumanlı ve Mustafa Yeşil’in himmetleri peşin olarak ya da çek senet karşılığında topladığını itiraf etti.

Gaziantep’te Nakıboğlu ailesinin yargılandığı FETÖ davasının dosyasında yer alan bir iş adamının savcıya verdiği ifade, kapatılan Zaman gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı ile Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı Başkanı Mustafa Yeşil’in sohbet imamlığı yaptığını ortaya çıkardı.

Adı gizli tutulan iş adamı ifadesinde, yurt dışındaki işlerinde sıkıntılar yaşayınca örgüte ait TUSKON’a üye olmaya karar verdiğini belirterek şunları aktardı:

“FETÖ ile TUSKON Başkanı Rızanur Meral aracılığıyla tanıştım. Örgüt her yıl himmet, burs ve kurban adı altında yardım topluyordu. İş adamlarının yılda ne kadar yardımda bulunacağı Özel Cahit Nakıboğlu İlköğretim Okulu’nun üst katında yapılan yemekli toplantılarda belirlenirdi. Bu toplantılara, konuşmacı olarak bir sohbet hocası katılırdı. Bu hocalar genellikle Bahattin Karataş, Mustafa Yeşil ve Ekrem Dumanlı olurdu. Belirlenen himmetler ya peşin olarak elden ya da çek senet karşılığında toplanırdı.”

Haklarında FETÖ kapsamında yakalama kararı bulunan Ekrem Dumanlı ve Mustafa Yeşil, 2015 yılında ABD’ye firar etmişti.

Kaynak: Sabah

Kategoriler