Anasayfa » Doktora şiddet olayında FETÖ şüphesi
FETÖ'de Bugün

Doktora şiddet olayında FETÖ şüphesi

doktora-siddete-ceza-uzman-cavus
Doktora şiddet kumpası FETÖ

Sosyal medya son günlerde bir doktorun uzman çavuş tarafından darp edildiğine ilişkin haberlerle çalkalanıyor. İddialara göre, Muğla Eğitim ve Araştırma Hastenesi’nde görevli doktor Tahir Tarımer, uzman çavuş Ali Akdağlı tarafından darp edildi. İddiaların sosyal medyada hızla yayılmasının ardından uzman çavuş Akdağlı görevden alındı ve sosyal medyada özellikle FETÖ tetikçileri tarafından linç edildi. Ancak olay anının kamera görüntülerinin servis edilmesiyle gerçekler deşifre oldu. Hastanenin kamera görüntülerine göre, 32 yaşındaki uzman çavuş Akdağlı’nın, 26 yaşındaki doktor Tarımer’i darp etmediği, üstelik Tarımer’in kendisini ittiği ortaya çıktı. Uzman çavuş görevine iade edilirken, doktor Tarımer’in ise FETÖ bağlantılarının ortaya çıkmasıyla, toplumu ayağa kaldıran olayın örgüt tarafından tezgahlanan bir kumpas olma ihtimali güçlendi.

doktora-siddete-ceza-uzman-cavus
Doktora şiddet kumpası FETÖ

Doktora şiddet kumpasının başrolü FETÖ bağlantılı

Kendisine saldırıldığı yalanını ortaya atarak uzman çavuş Ali Akdağlı‘nın görevden alınmasına sebep olan doktor Tahir Tarımer‘in FETÖ bağlantıları deşifre oldu. Emniyet kayıtlarına göre Tarımer, Muğla Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alınmıştı. 2022/1679 sayılı soruşturma dosyası kapsamında “FETÖ/PDY Terör Örgütüne Üye Olma” suçundan 4 Mart 2022 tarihinde TEM Şube Müdürlüğü’nde Tarımer’in ifadesi alındı. Adli ifadelerde, Tarımer’in “terör örgütü organizesinde yapılan iftar yemeğine ve toplantılara katıldığı, sorumlu düzeyde faaliyet gösteren şahıslarla irtibat ve ilişkisinin bulunduğu, örgüt evlerinde kaldığı” kaydedildi.

Örgüt içi faaliyetleri emniyet kayıtlarında yer aldı

2018 yılında Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olan Tahir Tarımer, 2022 yılı itibariyle Muğla Köyceğiz Devlet Hastanesi’nde görev yapmaya başladı. Tarımer’in 2011-2014 yılları arasında FETÖ’nün Ankara yapılanması içerisinde sorumlu düzeyde faaliyet gösterdiği, Gaziantep’te öğrenciyken FETÖ içerisinde sorumlu bir örgüt mensubunun ilgilendiği öğrenciler arasında yer aldığı kaydedildi. Ayrıca Tarımer’in isminin 2021 yılında FETÖ soruşturmaları kapsamında gözaltına alınan çok sayıda örgüt mensubunun ifade ve teşhis tutanaklarında geçtiği ifade edildi. Tarımer’in adının soruşturma kayıtlarında “Örgüte sosyal medya üzerinden para yardımı topladığı”, “Örgüt içerisinde çeşitli görevlerde bulunduğu” şeklinde de geçtiği belirtildi.

Babası ve kardeşi de FETÖ bağlantılı

Tahir Tarımer‘in babası İlhan Tarımer’in, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Teknoloji Fakültesi’nde öğretim üyesi olarak görev yaptığı belirtildi. İlhan Tarımer’in, bu dönemde çevresinde FETÖ sempatizanı, örgütün görüşlerini benimseyen bir kişi olarak bilindiği kaydedildi. Ayrıca, FETÖ soruşturmaları kapsamında bir süre görevinden uzaklaştırıldığı, bilahare iade edildiği, hakkında 2016’da adli işlem yapıldığı ve takipsizlik kararı verildiği de gelen bilgiler arasında yer aldı.

Uzman çavuş Ali Akdağlı tarafından darp edildiği yalanını ortaya atan Tarımer’in kardeşi Mehmet Levent Tarımer’in isminin ise, FETÖ soruşturmaları kapsamında 10 Temmuz 2019’da Mersin’de gözaltına alınan bir örgüt mensubunun ifadesinde “Mersin’de 2014-2015 yılları arasında FETÖ/PYD kontrolündeki öğrenci evinde kaldığı” şeklinde yer aldığı belirtildi. Ayrıca, FETÖ soruşturmaları kapsamında 2019’da hakkında adli işlem yapıldığı ve takipsizlik kararı verildiği ortaya çıktı.

KAYNAK: SABAH

 

 

Kategoriler