Anasayfa » Doğan ile FETÖ iş birliği toplantısı yapmış
FETÖ'de Bugün

Doğan ile FETÖ iş birliği toplantısı yapmış

Muğla 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde FETÖ’cü iş adamlarına yönelik açılan davada ifade veren tutuklu iş adamı Sami Çoban’ın itirafları gündeme oturdu.

FETÖ tutuklusu Sami Çoban, örgütün Muğla imamı Salih Demirayak’la birlikte Bodrum’daki villasında buluşup Cihan Haber Ajansı ile Doğan Haber Ajansı arasında iş birliği yapılması teklifini Aydın Doğan’a götürdüklerini anlattı.

Aydın Doğan ile Fetullah Gülen’in birbirlerine selamlarını ilettiğini de sözlerine ekleyen Çoban şunları itiraf etti:

“Muğla imamı Salih Demirayak, villanın içinde Pensilvanya ile yaptığı telefon görüşmesi sonrasında Aydın Doğan’a Fetullah Gülen’in selamlarını iletti. Gülen’in kendisini takdir ettiğini ve sevdiğini, her iki medya grubunun yayın politikaları konusunda ortak bir noktada faaliyet göstermesini arzu ettiğini iletti. Burada bahsettiği medya grupları Doğan ve Cihan medya gruplarıydı. Doğan bu teklife cevap vermezken Gülen’e selamlarının iletilmesini istedi.”

Mahkeme Başkanı Mustafa Güneş, sanığa “Görüşme medya kuruluşlarının yayın politikası hakkında mıydı?” sorusunu yöneltti. Çoban da bunun üzerine “Doğrudur efendim.” yanıtını verdi.

Kaynak: Sabah

Kategoriler