Anasayfa » Doğan Holding’e FETÖ operasyonu
FETÖ'de Bugün

Doğan Holding’e FETÖ operasyonu

Fetullahçı Terör örgütünün elebaşıyla fotoğrafları ortaya çıkan Doğan Holding Ankara Temsilcisi Barbaros Muratoğlu’nun FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alındığı belirtildi.

Akşam Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Doğan Holding’e yapılan FETÖ operasyonu sonrası 24’e açıklamalarda bulundu. Kelkitlioğlu, “Barbaros Muratoğlu şu anda gözaltına alındı. Savcılığın 30 günlük gözaltı talebi var. İşin gerçekten çok büyümesi ihtimal dahilinde. Bir de FETÖ’nün medya ayağı operasyonu var ki, bu konuda çok ciddi bilgilerim var. Bu medya operasyonu daha da genişleyecek. Çok daha yukarıdaki isimlere gidebilir düşüncesindeyim.” dedi.

İşte Kelkitlioğlu’nun açıklamalarından öne çıkan başlıklar: “Barbaros Muratoğlu’na çok yakın kişilerin FETÖ’nün şirketleriyle iy şaptığı iddialar var. Doğan Yayın Grubu’na yapılmış olan bugünkü operasyon FETÖ’nün medya uzantılarını ortaya çıkarabilir. Aydın Doğan’ın Ankara’daki kritik konularını düzenleyen çok önemli bir isimdir Barbaros Muratoğlu. İstihbarat birimlerinin toplamış olduğu çok önemli bilgi ve belgeler var. Doğan Grubu bu tür iddialar karşısında hemen açıklamalar yapmasına rağmen hemen açıklama yapardı, şimdiye kadar yapmadı. Barbaros Muratoğlu şu anda gözaltına alındı. Savcılığın 30 günlük gözaltı talebi var. İşin gerçekten çok büyümesi ihtimal dahilinde. Bir de FETÖ’nün medya ayağı operasyonu var ki, bu konuda çok ciddi bilgilerim var. Bu medya operasyonu daha da genişleyecek. Çok daha yukarıdaki isimlere gidebilir düşüncesindeyim.”

Kaynak: Star

Kategoriler