Anasayfa » Diyanetin raporunda Gülen’in ‘sapkınlıkları’ ortaya konuldu
FETÖ'de Bugün

Diyanetin raporunda Gülen’in ‘sapkınlıkları’ ortaya konuldu

FETÖ elebaşının “sapkınlıkları”, Diyanet İşleri Başkanlığının hazırladığı “Kendi Dilinden FETÖ, Örgütlü Bir Din İstismarı” raporunda belgeli şekilde ortaya konuldu.

Toplam 140 sayfalık raporda, Gülen’in kendisini olağanüstü bir şahsiyet olarak algılatmak için çok büyük ve sistematik çaba gösterdiği bildirildi.

Gülen’in söylemleri İslam inancına kesinlikle aykırı

Raporda, Gülen’in 26 Kasım 1989 tarihli Hisar Camisi’nde yaptığı bir konuşmasında, “…burada bizim kalplerimize saniyede yetmiş defa nazar eden Allah var, celle celalühü. Ve burada O’nun gözünün içine bakan, O’nun cemal-i bakemalini müşahade eden Hazreti Muhammed Mustafa vardır. Çünkü cemaat, onun cemaatidir. Çünkü sultan odur. Çünkü sikkeyi basan odur, tuğrayı kesen odur.” dediği vurgulandı.

Bu konuşmada, FETÖ elebaşı Gülen’in konuştuğu kürsüde Allah’ın bulunduğunun ima edildiği kaydedilen raporda, bu duruma ilişkin “Gülen’in konuştuğu kürsüde Allah’ın bulunduğu iddiası Yüce Allah’a mekan isnat etmek anlamına gelir. Yüce Allah mekandan münezzeh olduğu için O’na mekan isnat eden söylemler kullanmak İslam inancına kesinlikle aykırıdır. Örgüt liderinin, inanç bakımından risk taşıyan, kişinin imanını tehlikeye sokan bu ifadeleri pervasızca, kitleleri etkilemek için kullanmış, onun tarafından Allah, cami kürsüsüne yerleştirilmiştir.” ifadelerine yer verildi.

Raporda, Hazreti Peygamber’in Gülen’in konuştuğu cami cemaati arasında olduğu iddiasının Gülen’in kendini yüceltme adına sarf ettiği dini ve hissi dayanaktan yoksun bir hezeyandan ibaret olduğu vurgulandı.

Allah ile özel bir ilişki içinde olduğunu iddia etti

Gülen’in 25 Mart 1990 tarihinde İzmir Şadırvan Camisi’nde yaptığı konuşmasında ise “Size bir müşahede arz edeyim. Böyle şeyleri cami kürsüsünden arz etmeyi önceleri düşünmüyordum. Ama size semanın iltifatını, Resulullah’ın iltifatını ketmedemezdim.” diyerek Allah ile özel bir ilişki ve iletişim içerisinde olduğu iddialarına bir yenisini daha eklediği, örgüt mensuplarına Resulullah’ın iltifatlarını doğrudan alabildiğini iddia ettiği de raporda yer aldı.

Kaynak: AA

Kategoriler