Anasayfa » DEVA Partisi’nin algı operasyonu işe yaramadı
FETÖ'de Bugün

DEVA Partisi’nin algı operasyonu işe yaramadı

deva-partisinin-baskani-kim
DEVA Partisi

DEVA Parti’li isim FETÖ’den gözaltına alınmıştı

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’nın (FETÖ/PDY) yeniden yapılanmasına yönelik soruşturma başlatıldı. Soruşturma kapsamında, Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Kastamonu İl Başkanı Mustafa Günaydı hakkında gözaltı kararı çıkartıldı. Günaydı’nın toplantı için Antalya’nın Serik ilçesi Belek turizm merkezinde otele geldiği belirlendi. İl Jandarma ekipleri tarafından düzenlenen operasyonla Günaydı yakalanarak gözaltına alındı. DEVA Parti’li Günaydı, Kastamonu’dan gelen jandarma ekiplerine teslim edilerek kente sevk edildi. Günaydı’nın evinde yapılan aramalarda, çok sayıda doküman ve dijital materyal bulundu. Günaydı’nın yurt dışına kaçma hazırlığında olduğu kaydedilirken, DEVA Partisi’nden algı operasyonları gecikmedi. DEVA Partisi‘nin Kastamonu İl Başkanlığı tarafından yazılı açıklama yapıldı. Açıklamada, İl Başkanı’nın gözaltına alındığına dair haberlerin asılsız olduğu ileri sürüldü.

deva-partisinin-baskani-kim
DEVA Partisi Mustafa Günaydı

“Ali Babacan’ın onayı ile göreve geldim”

Gözaltına alınan Mustafa Günaydı‘nın, Kastamonu İl Yönetim Kurulu Üyesi olduğu kaydedildi. Günaydı’nın gözaltına alınmasının üzerine Cüneyt Cabacı, bu görevi kendisinin yürüttüğünü belirtti. Cabacı, yaptığı basın açıklamasında Günaydı’nın İl Başkanı olmadığını söyleyerek algı oluşturmayı denedi. DEVA Partisi, yaptığı açıklamada Günaydı’nın Kastamonu İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğüne kayıtlı olmadığını gerekçe göstererek kendini temize çekmeye çabasına girdi. Ancak, algı operasyonları başarılı olmadı. Cabacı’nın yaklaşık 3 hafta önce İl Başkanlığı görevinden ayrıldığı tespit edildi. 3 hafta önce görevinden ayrılan Cabacı’nın yerine yönetim kurulu üyelerinden Günaydı’nın getirildiği ortaya çıktı. Günaydı, göreve gelmesinin ardından yaptığı basın açıklamasında,

“Genel Başkanımız sayın Ali Babacan’ın onayı ile bu zorlu görevi üstlendik. Yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımızla yapacağımız çalışmalarla inşallah ülkemizi içinde bulunduğu bu zor durumdan kurtaracak, deva olacak siyasi oluşumun Kastamonu ayağında mücadele edeceğiz.” şeklinde konuştuğu belirtildi.

Basına ilan edilen görev değişikliği bazı internet sitelerinde de yer buldu. Günaydı’nın ayrıca 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde basın mensuplarıyla bir araya geldiği tespit edildi.

deva-partisinin-baskani-kim
DEVA Partisi Mustafa Günaydı

DEVA Partisi’nin ilk vukuatı değil!

DEVA Partisi İzmir İl Yönetim Kurulu üyesi Zeynel Adıgüzel, 1 Eylül’de İzmir’de yapılan operasyonla yakalanmıştı. FETÖ/PDY kapsamında yargılanması devam eden Adıgüzel, illegal yollardan Yunanistan’a kaçmak üzereyken teknenin alt kamarasında saklanmış vaziyette bulunmuştu. Üzerinden sahte İspanya Pasaportu ve 1000 Euro çıkmıştı.

Bunun yanı sıra, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan da, yaptığı açıklamalarla FETÖ’cülere destek olmuştu. KRT TV’de konuşan Babacan,

“Sadece takipsizlik ve beraat kararı alanları değil tüm KHK’lıları kapsayan bir düzenleme hazırlıyoruz. “ şeklinde yaptığı açıklamayla KHK ile ihraç edilen FETÖ’cülere sahip çıkmıştı. Daha önce de KHK ile ihraç edilen FETÖ’cüleri savunan Babacan, 

1 buçuk milyon teröristin olduğu bir ülkeyi siz düşünebiliyor musunuz? Sizin gücünüz ancak bu ülkede postacı Ömer’e, öğretmen Ayşe’ye, esnaf Mehmet’e, akademisyen Şebnem’e mi yetiyor?” ifadelerini kullanmıştı.

KAYNAK: SABAH

 

Kategoriler