Anasayfa » Darbenin İstanbul üssü deşifre oldu
FETÖ'de Bugün

Darbenin İstanbul üssü deşifre oldu

FETÖ darbesini yöneten Adil Öksüz ve Kemal Batmaz’ın 15 Temmuz’a kadar toplantı yaptığı Kısıklı’daki bina görüntülendi. Ev, Kısıklı Mahallesi Yusuf Kemal Sokak’ta 26 numaralı adreste bulunuyor. Beş katlı binanın dört katı Adil Öksüz ve diğer darbeciler tarafından kullanıldı. Birinci katta ise Adil Öksüz’ün annesi ve babası oturuyor. Öksüz’ün anne-babası, oğullarına teslim olması çağrısında bulundu. Baba Mustafa Öksüz, “Darbeden önce eve oğlumla birlikte gidip gelen çok sayıda tanımadığımız kişi vardı. Zili çalarlardı, onlara kapıyı ben açardım. O yüzden gelen gidenden haberim oluyordu. Oğlumun Fetullah Gülen’le ilişkisini biliyorduk ama bu kadar işin içinde olduğunu, her şeyi organize ettiğini bilmiyorduk. Buradan sizin aracılığınızla kendisine çağrı yapıyorum. Gelsin teslim olsun. Bizi de bu sıkıntıdan kurtarsın” dedi.

Bu ev normal bir ev değil. Adil Öksüz’ün 15 Temmuz’dan bir hafta öncesine kadar karargâh olarak kullandığı bir örgüt evi. Evde yatak odası gibi, aile evlerinde bulunan bölümler yok. Bütün odaların toplantı amaçlı dizayn edildiği görülüyor. Adil Öksüz’ün de tüm ilişkilerini buradan yönettiğini ve örgüt mensuplarının sık sık bu dairede kozmik toplantılar yaptığı biliniyor.

Karargâhta Adil Öksüz başkanlığında yapılan toplantılara geçtiğimiz günlerde adı basına yansıyan ve darbenin iki numarası olduğu söylenen Kemal Batmaz’ın yanı sıra FETÖ’cü sivil imam Harun Biniş’in de geldiği öğrenildi. Karargâha ayrıca darbeci subayların sivil kıyafetlerle geldiği belirtildi. Batmaz ve Biniş’in darbenin askeri üssü Akıncılar’daki görüntüleri ortaya çıkmıştı.

Kaynak: Sabah

Kategoriler