Anasayfa » Darbeciler 15 Temmuz gecesi AKOM’u bastı!
FETÖ'de Bugün

Darbeciler 15 Temmuz gecesi AKOM’u bastı!

FETÖ’cü hainlerin, 15 Temmuz gecesi İstanbul’un en stratejik noktalarından biri olan Afet Koordinasyon Merkezi’ni (AKOM) basma anına ilişkin görüntüler ortaya çıktı.

Peki darbeciler neden AKOM’u hedef aldı? AKOM’da İstanbul’un dört bir yanı mobese kameralar aracılığıyla 24 saat boyunca izleniyor.  Tüm olaylar DVD, DVCAM, SVHS, VHS, VCD, DAT TAYP formatlarında kayıt altına alınıyor. Acil durumlarda, müdahale edilmesi gerektiği anlarda gerekli koordinasyon bu merkezden sağlanıyor. Olağanüstü dönemlerde AKOM daha da işlevsel hale geliyor. En teknolojik iletişim araçlarına sahip olan AKOM’da 24 sabit uydu telefonu ve 54 mobil uydu telefonu bulunuyor.

Yeni çıkan görüntülerde ise, darbecilerin 15 Temmuz gecesi kapıları tekmeleyerek AKOM’daki odalara girmeye çalıştığı göze çarpıyor. Kendi aralarında her yerin elektriğini kesebileceklerini konuşan asker kılığındaki teröristler, ne pahasına olursa olsun kimsenin içeri alınmaması talimatını veriyor. AKOM’u kurtarmak isteyen vatandaşlara ateş açan askerler burada iki vatandaşı şehit etmişti.

Kaynak: Sabah

Kategoriler