Anasayfa » Darbeci Semih Terzi’nin baldızları İBB çalışanı çıktı
FETÖ'de Bugün

Darbeci Semih Terzi’nin baldızları İBB çalışanı çıktı

Şehit Ömer Halisdemir’in vurduğu darbeci general Semih Terzi’nin iki baldızının da İstanbul Büyükşehir Belediyesinde (İBB) çalıştığı ortaya çıktı.

Süleyman Özışık, “İnternet Haber” isimli internet sitesinde İBB ile ilgili oldukça önemli bir yazı kaleme aldı. Darbeci Semih Terzi’nin baldızlarının İBB’de çalıştığını dile getiren Özışık’ın yazısından öne çıkan noktaları derledik.

Semih Terzi’nin mal varlığı İBB çalışanının üzerine geçirilecekti

16 Temmuz sabahı darbeci Semih Terzi’nin eşi Nazire Terzi, Ankara’da bir noterde, eşinden kalan malları bir başkasının üzerine devretmeye çalışırken görüldü. Darbecinin eşini tanıyan noter katibi Kerem Sağlıklı, işlemleri gerçekleştirmedi. Bu olayın kaçmaya çalışan Nazire Terzi tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Nazire Terzi’nin notere kız kardeşi Ayşegül Albayrak ile gittiği öğrenildi. Noter katibi durumu fark etmeseydi Semih Terzi’nin tüm mal varlığı Ayşegül Albayrak’ın üzerine geçirilecekti. Darbeci Semih Terzi’nin baldızı olan Ayşegül Albayrak’ın ise İBB’ye bağlı Kültür A.Ş.’de çalıştığı ortaya çıktı.

Şehit Ömer Halisdemir’e çok ağır iftira attı

Ayşegül Albayrak’ın, 15 Temmuz’dan sonra Semih Terzi için “O hain değil, asıl hain Ömer Halisdemir’dir. Bunlar zamanla ortaya çıkacak.” dediği ve darbenin “tiyatro” olduğunu söylemekten geri durmadığı iddia edildi. Albayrak’ın Kültür A.Ş. Genel Müdürü Nevzat Kütük’ün özel kalem müdürlüğü görevini yürüttüğü tespit edildi.

İBB’den tazminat aldı

Kadın bir avukatın bu olayı gündeme getirmesi üzerine Ayşegül Albayrak apar topar işten çıkarılırken gerekçe olarak “FETÖ ile iltisaklı olduğu” gösterilmedi. “Amirleriyle yaşadığı tartışma sonucu iş akdi sona erdirilmiştir.” gerekçesiyle işten çıkarılan Albayrak’a75 bin lira tazminat verildi.

İddialar bununla da sınırlı kalmadı. Ayşegül Albayrak’ın kısa süre önce eski iş yerine giderek kendisini kovanlara “Geri dönmek için dava açtım.” diye mesaj verdiği ifade edildi.

Ayrıca Semih Terzi’nin bir diğer baldızının da İBB’de çalıştığı da öne sürüldü.

Kaynak: İnternetHaber

Kategoriler