Anasayfa » Darbeci sanık darbe sırasında sözde atandığı İstanbul’a gitmiş
FETÖ'de Bugün

Darbeci sanık darbe sırasında sözde atandığı İstanbul’a gitmiş

FETÖ’nün darbe girişimi davasında, sanık eski Genelkurmay Harekat Başkanı korgeneral Satı Bahadır Köse, sözde atama listesine göre belediye başkanı olarak atandığı İstanbul’a darbe faaliyetleri için değil ailesini bırakmak için gittiğini iddia etti.

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016’daki darbe girişimi sırasında Genelkurmay Başkanlığındaki eylemlerle ilgili, sanık eski korgeneral Satı Bahadır Köse savunma yaptı.

Köse, darbe girişimi dolayısıyla kamp askeri alan olduğu için güvenlik amacıyla buradan ayrılmaya karar verdiklerini ve toparlanmaya başladıklarını öne sürerek, eşi ve çocuklarını İstanbul’da ailesinin yanına bırakarak, Ankara’ya dönmenin uygun olacağını düşündüğü iddiasını paylaştı.

Sözde atama listesinde 3. Kolordu Komutanı ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olarak görevlendirildiğini bildiren Köse, ancak bu görevlendirmelerden, öncesi ya da sonrasında kendisine kimsenin bir tebliğde bulunmadığını söyledi. Köse, görevlendirmeyi üçüncü kişilerden duyduğunu ve buna itibar etmediğini savunarak, bunun kanunsuz bir emir olduğunu da iddia etti.

Kaynak: AA

Kategoriler