Anasayfa » Darbeci komutandan ‘Dışarıdakiler terörist, tankla ateş edin’ emri
FETÖ'de Bugün

Darbeci komutandan ‘Dışarıdakiler terörist, tankla ateş edin’ emri

Zırhlı Birlikler darbe girişimi davasında 15 Temmuz gecesi darbeci bir komutanın halkı hedef göstererek “Dışarıdakiler terörist, onlara tankla ateş edeceksiniz.” dediği ortaya çıktı.

Fetullahçı Terör Örgütü’nün 15 Temmuz 2016’daki darbe girişimi sırasında, Etimesgut’taki Zırhlı Birlikler Okulu ve Eğitim Tümen Komutanlığındaki eylemlere ilişkin 52 kişinin yargılandığı davaya tanık beyanlarıyla devam edildi.

Astsubay Ali Berçin’in nöbetçi olduğunu ve yapılan içtimada şoförler, nişancılar ve doldurucuların ayrıldığını ifade eden İ.Ç, kendisinin tank sürücü olduğunu belirtti.

İ.Ç, garaj bölgesinde tankları hazırlayıp cephaneliğe gönderildiklerini dile getirerek, 4-5 tank halinde gittiklerini kaydetti.

Mühimmat yüklendikten sonra tanklarına birer teğmen bindirildiğine dikkati çeken İ.Ç, buradan tümen nizamiyesine hareket ettiklerini anlattı.

İ.Ç, nizamiyedeyken başlarında olan Astsubay Hulusi Yıldız’ı oradaki bir rütbelinin çağırdığını ifade ederek, Yıldız’ın bu kişinin yanına giderek tekmil verdiğini söyledi.

Kaynak: AA

Kategoriler